Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā zināt, vai bērnam nav auss infekcija?

Bērns, Photo by Alexander Dummer from Pexels

Bērns, Photo by Alexander Dummer from Pexels

Ausu veselības problēmas nav nekāds nieks, kuram var nepievērst uzmanību. Var būt pietiekami grūti noteikt pašam, vai ir ausu infekcija, sevišķi, ja runa iet par bērnu, kuram, iespējams, trūkst spējas pilnībā izteikties? Ir atsevišķas pazīmes, kas liecina, ka bērnam varētu būt iekaisusi auss.

Auss vilkšana

Lai gan var redzēt, ka bērni vairāku iemeslu dēļ rausta ausis, tas var norādīt, ka viņam sāp auss. Tā kā ausu infekcijas bieži izraisa ausu sāpes un līdzīgu diskomfortu, bērni var vavilkt ausi, lai mazinātu sāpes.

Atkarībā no bērna vecuma viņš, iespējams, nevar precīzi atrast un pavilkt ausi — zīdaiņi var aiztikt to vai sist pa ausi, jo vēl nezina, kur tā atrodas un kā to satvert.

Grūtības aizmigt

Ja bērnam sāp auss, mēģinājums nolikt viņu gulēt var būt grūts uzdevums. Daļēji tas ir tāpēc, ka, kad auss infekcijas gadījumā, noliekoties gulēt, vidusausī notiek spiediena maiņa. Tās ir neērtas un dažreiz sāpīgas, tāpēc bērns vai nu nevēlas iet gulēt, vai vienkārši nevar aizmigt.

Dzirdes grūtības

Ja ir auss infekcija, vidusausī var uzkrāties šķidrums, un tas var izraisīt īslaicīgus dzirdes traucējumus vai dzirdes zudumu. Pavisam mazs bērns var nereaģēt uz skaņām kā parasti, savukārt vecāki bērni, visticamāk, biežāk jautās "ko?".

Auss sulošanās

Viens no ausu infekcijas simptomiem ir šķidruma izplūšana no auss. Tā pati par sevi nav īpaši nopietna problēma — šķidrums vai strutas, kas izplūst no auss, parasti ir bungādiņas plīsuma rezultāts. Tas nav novērojams katram bērnam ar ausu infekciju, taču tam ir jāpievērš uzmanība. Šķidrums, visticamāk, būs biezs un dzeltens vai asiņains, tāpēc to ir grūti nepamanīt.

Biežāka raudāšana un satraukums

Pats par sevi - ausu infekcijas izraisa sāpes un diskomfortu. Tāpēc bērns, visticamāk, raudās biežāk nekā parasti, vai citādi būs aizkaitināmāks vai kašķīgāks. Protams, bērna raudāšanai var būt neskaitāmi iemesli, bet īpaši, ja tas tiek kombinēts ar citiem simptomiem, tas var liecināt par ausu infekciju.

Ko darīt, ja ir aizdomas par auss iekaisumu bērnam?

Neviena no šīm pazīmēm pati par sevi negarantē, ka bērnam ir ausu infekcija, taču tās visas liecina, ka kaut kas varētu būt nepareizi. Neriskē atstāt to patvaļā un atrādi bērnu ārstam!

Noderīgi vecākiem:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...