Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādas dāvanas dāvināt senioriem?

Dāvana seniorei, Photo by cottonbro from Pexels

Dāvana seniorei, Photo by cottonbro from Pexels

Kad runa ir par dāvanām bērniem, viss ir skaidrs – atliek vien palūgt bērnam uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, ja gaidāmi Ziemassvētki. Arī citos svētkos bērniem ir viegli izvēlēties dāvanas, jo parasti topā ir viss, kas aktuāls arī viņu vienaudžiem. Savukārt, ja runa ir par dāvanu izvēli senioriem, var nākties krietni padomāt, ko viņiem dāvināt, jo parasti šajā vecumā ir piedzīvots un sagādāts daudz. Kādas dāvanas īsti ir piemērotas senioriem? Lai šo izvēli atvieglotu, ir vērts balstīties uz seniora ikdienas gaitām.

Viss seniora veselībai

Seniora vecums ir tas, kurā atspoguļojas viss dzīvē pieredzētais, sākot no smaga darba līdz pat dzīvē bijušajām veselības problēmām. Ar gadiem viss veselībā atspoguļojas vēl vairāk, tādēļ kā dāvana noteikti noder tas, kas var uzlabot šo gadagājuma cilvēku veselību:

Noderīgas un veselīgas tējas, dažādi homeopātiskie līdzekļi, ko lietot ikdienā liks noprast, ka Tev rūp seniora veselība, un dāvana tiks augsti novērtēta.

Nav noslēpums, ka senioriem ir visai grūti ar finansēm, tādēļ nereti viņiem nākas samierināties ar dažādiem diskomfortiem ikdienā, par kuriem mēs pat neiedomājamies, jo mūs tas vēl neskar, piemēram, sliktāku dzirdi, zobu trūkumu un tamlīdzīgi. Šajos gadījumos vienkārši nenovērtējama dāvana būs zobu implanti vai protēzes, dzirdes aparāts un tamlīdzīgi, bet kopējai veselības stāvokļa uzlabošanai var senioram uzdāvināt rehabilitācijas centra apmeklējumu.

Bet, ja senioram veselība ir sašķobījusies, un nav skaidrs, kas pie vainas, noteikti var uzdāvināt viņas savu laiku un vizīti pie speciālista, piemēram, pie algologa.

Viss seniora ikdienas komfortam

Ikdienas komforts ir svarīgs mums visiem. Ja dzīvo vienā mājoklī ar senioru, visticamākais, par to jau esi parūpējies, lai viņam arī ir ērti. Tomēr daudzi seniori izvēlas dzīvot atsevišķi, tādēļ ir vērts pārliecināties ka vecāka gadagājuma omītei vai opītim, tantei vai onkulim ir komfortabla ikdiena mājās. Mājas aprūpi var atvieglot sociālais aprūpes darbinieks, kas palīdzēs tikt galā ar mājas darbiem.

Lai seniori justos mājās droši, vērts parūpēties arī par mājas apsardzi. Padomā, vai senioram ir sagādāts dūmu detektors?

Arī ērts krēsls, dīvāns vai pat matracis ievērojami var padarīt ikdienu komfortablāku.

Viss seniora atpūtai un hobijiem

Protams, ka ikviens ir pelnījis kvalitatīvu un pilnvērtīgu atpūtu. Arī seniori nav mājās sēdētāji – kāpēc gan neuzdāvināt kādu tuvāku vai tālāku ceļojumu?

Arī masāžas un spa salona, skaistumkopšanas salona, piemēram, frizētavas apmeklējums nometīs pārus gadus izskatā un labsajūtā!

Patīkamu atpūtu arī rada iemīļotais hobijs. Ja zini, ka Tavai vecmāmiņai patīk adīt vai tamborēt, kā dāvana vienmēr noderēs dzija, šuvējām var dāvināt šūšanas piederumus. Mākslinieciskām izpausmēm vecumdienās noderēs arī krāsas, otas un citi mākslinieku piederumi radošiem hobijiem.

Lasi arī:

7 ieteikumi, kā izvēlēties Ziemassvētku dāvanas sievietei

5 visu laiku labākās Ziemassvētku dāvanas sievietēm

Lūk, kā izvēlēties piemērotu mākslas darbu un rāmi – dāvanai, interjera dekorēšanai, priekam!

Ziemassvētku dāvanas – idejas, ko dāvināt

Dāvanas vīrietim, kas no sirds iepriecinās

Fotogrāmata, kanva vai foto rāmī - idejas perfektām dāvanām!

5 dāvanas, kuras novērtēs īsti estēti

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...