Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādas puķes izvēlēties kapiem, lai stirnas neapēd?

Kapu puķes, foto: Pexels - Pixabay

Ziedu iegāde kapiem vienmēr ir sarežģīts uzdevums, ja labi zini, ka visu tāpat apēdīs stirnas. Kā sapost kapu kopiņas kapusvētku laikā? Kādas puķes stādīt uz kapiem, lai stirnas visu nenoēd un ko darīt, ja jādodas uz bērēm – kādus ziedus likt vainagā, lai tas saglabātos ilgāk neskarts? Esam papētījuši, vai ir kādi augi, kas stirnām negaršo un kā pasargāt kapu kopiņas no meža zvēru postījumiem. Lūk, daži ieteikumi, kas Tev varētu noderēt.

Kādi augi stirnām negaršos?

Jāpatur prātā, ka nav tādu augu, kam būtu pilnīga garantija, ka tos nu gan nekad stirna nepagaršos. Tomēr ir daži augi, kurus šie meža gardēži izvēlas retāk vai nekad. Ir vērts izmēģināt:

Zviedrijas kadiķis parasti stirnu ēdienkartē nenonāk, tādēļ to droši var izvēlēties kapu apzaļumošanai.

Stirnas un brieži parasti atturas arī no indīgiem augiem – piemēram, narcises un magones visbiežāk paliks neaiztiktas.

https://www.instagram.com/p/CQqjVtEnPUW/

Lai gan arī šeit mēdz būt izņēmumi – piemēram, tūjas, kā zināms, ir nedaudz indīgas, tomēr stirnas ēd tūjas, lai atbrīvotos no parazītiem, tādēļ tūju nav ieteicams izvēlēties, ja kapos mitinās stirnu bari.

Tāpat stirnas īpaši nemīl augus ar ļoti spēcīgu smaržu. Dekoratīvās salvijas, peonijas, lavanda vai bārdainie īrisi nebūs stirnu iemīļotākais našķis.

https://www.instagram.com/p/CQlSKS6jCFf/

Varbūt neierasti, domājot par kapiem, tomēr der paturēt prātā, ka stirnas nemīl arī asas garšvielu smaržas. Ķiploki, sīpoli, sarkanie pipari stirnām nepatiks. Kādēļ gan neiestādīt starp dekoratīvajiem ziediem arī pa kādam ķiplokam – lai smaržo? Tāpat stirnai nepatiks melisa vai rozmarīns. Arī šos augus vari stādīt pa vidu košumaugiem un tie lieliski var iekļauties arī tavā dobē.

Ēnainā vietā vari stādīt Lauztās sirdis, ehinacejas vai astilbes – tās labi augs ēnā un nav iecienīts stirnu našķis.

https://www.instagram.com/p/CO9vsfUAHPS/

Saulē savukārt vari izvēlēties Koreopsi, kas piesaistīs tauriņus un kukaiņus, bet ne stirnas. Turklāt tam ir ilgs ziedēšanas periods – no pavasara lūdz rudenim. Vārpu liatres ir skaistas, dekoratīvas, mīl sauli, tāpat – salvijas un parastās pīpenes.

https://www.instagram.com/p/CQmGW62j9Nk/

Tāpat stirnas parasti neēd papardes, melisas lapas, jo viņām nepatīk to smarža, parastos ceriņus.

Kā pasargāt grieztos ziedus no stirnām?

Lai pēc kapusvētkiem vai bērēm stirnas neierastos uz gadām vakariņām, izvēloties grieztos ziedus vai ziedus vainagiem, jāņem vērā tie paši principi, kas augstāk jau minēti.

  • Izvēlies ziedus, kas negaršo stirnām
  • Miksē ar smaržaugiem. Taču ja nu tiešām vēlies veltīt aizgājējam kādu rozi, neļķi vai citu gardu ziedu, miksē to pušķī ar kādiem ļoti aromātiskiem augiem, ko stirnas nemīl.
  • Sapūt ziedus ar matu laku, vēlams ar specifisku aromātu. Ķīmiskā smarža nepatiks stirnām un viņas izvēlēsies šo puķi neēst.
  • Pieber piparus – ja zieds ļauj – vari iebērt tajā piparus. Vari būt drošs - neviena stirna nedos priekšroku piparotai rozei.

Kā jau minējām - nav vienas universālas receptes, kā pasargāt kapus no stirnām, taču ir dažas labas lietas, ko vērts izmēģināt!

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...