Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādi vitamīni jādod putniem?

Papagailīši, putni, Image by eunice vera from Pixabay

Putniem, kuri ieņēmuši mājdzīvnieka lomu, jāuzņem atbilstoši vitamīni. Tie ne tikai nodrošina ilgāku mūžu mazajiem vai lielajiem čivinātājiem, bet arī uzlabo izskatu, padarot mirdzošu un veselīgu spalvu, kā arī runājošiem papagaiļiem, veicina runas attīstību.

Vitamīni papagaiļiem

Papagaiļi ir ļoti pieprasīti putni tādēļ vien, ka tos var apmācīt runāt. Papagaiļu spēju atcerēties vārdus un veicināt runāšanu, uzlabo īpaši vitamīni, kurus var iegādāties veterinārajās aptiekās.

Tā kā papagaiļi un citi mazie mājdzīvnieki mēdz tikt turēti nebrīvē, ierobežojot to lidošanu, svarīgi uzturēt veselus putnu spārnu. Veterinārajā aptiekā iegādājami speciāli vitamīni, kas stiprina tieši putnu spārnus, un tos nepieciešamības gadījumā var ieteikt Tava putna veterinārārsts.

Putna spalvu atkal mirdzošu un izturīgu var panākt ar barības piedevām, kuru sastāvā ir A, B, D, E vitamīni. Protams, to var panākt arī ar augļiem un riekstiem, tomēr rūpīgi jāizvērtē lidoņa ēdienkarte. Ja papagailim rodas šķidrs vēders, tad var papildus dot oglīti, kas iegādājama zooveikalos vai veterinārajā aptiekā. Varot dot arī īstu parasto koka oglīti, pavisam laba esot bērza ogle, tomēr tai jābūt tīrai un nedrīkst būt dedzināta kopā ar plastmasu un citām kaitīgām vielām.

Vitamīni mājputniem, piemēram, vistām

Ir svarīgi, lai dējējvistām būtu pietiekami daudz vitamīni un minerālvielas. Pretējā gadījumā vistām samazinās ne tikai dējība, bet arī izdētajām olām ir krietni trauslāka čaumala, turklāt putni sāk zaudēt spalvu un tiem var parādīties gan vājums, gan koordinācijas problēmas.

Galvenie, vitamīni, kuriem jābūt ikvienā putnu barībā, ir D, B, E, K vitamīns, holīns, niacīns, riboflavīns.

Dējējvistām ļoti svarīgs ir kalcijs. Tas nodrošina spēcīgas olu čaumalas. Kalciju var uzņemt, dodot ikdienā 4% no sausās barības dienas devas papildus gliemežvākus, kaļķakmeni, krītu vai izkarsētas, smalcinātas olu čaumalas.

Fosfors, ko satur graudaugi, veido izturīgus kaulus. Arī tas ir viens no ikdienā nepieciešamākajiem minerāliem, kam vajadzētu būt 0,4% no pārtikas.

Lai labi darbotos gremošanas sistēma, putniem jābūt pietiekami daudz Nātrijam. Ja tas trūkst, var droši pievienot putna ēdienam vārāmo sāli, līdz pat 1% no kopējās barības.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...