Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādos gadījumos izvēlēties zobu venīrus?

Skaists smaids. Photo by KAL VISUALS on Unsplash

Skaists smaids. Photo by KAL VISUALS on Unsplash

Baltāki, līdzenāki un skaistāki zobi – ierodoties pie zobārsta, šādu vēlmi izsaka ne viens vien pacients. Lai panāktu vēlamo rezultātu, zobārsts piedāvā vairākus risinājums, ņemot vēra katra pacienta vēlmes. Viens no labākajiem risinājumiem ir porcelāna plāksnītes jeb zobu venīri. Zobu venīri tiek izgatavoti no gaismas caurlaidigas keramikas, kura maksimāli atdarina dabīga zoba izskatu un tiek piestiprinātas pie zobu virsmas, lai uzlabotu to izskatu - krāsu un formu.

Kādas estētiskās problēmas iespējams atrisināt ar zobu venīriem?

  • Tumši zobi – gadiem ilga smēķēšana, kafijas un melnās tējas dzeršana, kā arī īpaši pigmentētu produktu (ogu, biešu) lietošana uzturā, pēc laika atspoguļojas zobu krāsā. Nereti zobu krāsas izmaiņas novērojamas pēc zoba traumas vai ilgstošas slimošanas. Redzamu efektu var sasniegt ar zobu balināšanu, tomēr tā ne visos gadījumos ir risinājums vai pietiekama, lai sasniegtu vēlamo, tādēļ venīru uzlikšana ir labākais risinājums.
  • Funkcionāli defekti – ja starp zobiem ir izteiktas šķirbas, tas ir ģenētisks defekts, kuru iespējams novērst ar ortodonta palīdzību nēsājot breketes vai ortodontiskās kapes. Tomēr zobu skavas vai kapes formē zobus ilgstošā laika periodā un rezultāts ne vienmēr ir iepriekš paredzams. Zobu venīri ir daudz ātrāks un prognozējamāks risinājums.
  • Vizuāli estētiskais efekts – nolūzis zoba stūrītis vai maliņa ir pamanāms vizuālais defekts, kuru viegli labot, veicot estētisko atjaunošanu ar blombējamiem materiāliem, tomēr uzliekot zobu venīrus, iespējams panākt estētiski labāku rezultātu, kā arī mainīt sev tīkamāku zobu formu. Tā pat venīru uzlikšana var aizstāt zobu balināšanu, panākot efektu, ko balināšana nespētu sniegt.

Kā notiek zobu restaurācijas process ar zobu venīriem?

  • Tiek noņemts zobu nospiedums, noteikts izgatavojamo venīru tonis un forma,
  • Restaurējamie zobi tiek nedaudz apslīpēti un vēlreiz tiem noņem nospiedumu, kuru sūta uz zobu tehnisko laboratoriju,
  • Kā pagaidu variants uz zobiem tiek uzliktas plastmasas plāksnītes,
  • Zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavotas plāksnītes, kuras pacients pielaiko, lai pārliecinātos, ka tās ir pilnībā piemērotas,
  • Ja plāksnītes der, pēc to parauga zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavoti keramiskie zobu venīri,
  • Noslēdzošajā vizītē zobārsts ar specializētu „cementu” nostiprina keramiskos venīrus uz zobiem.

Ar ko jārēķinās pēc zobu venīru uzlikšanas?

  • Var palielināties zobu jutīgums uz aukstu vai karstu, bet dažu dienu laikā tas parasti pāriet.
  • Par zobu venīriem jārūpējas tāpat kā par īstajiem zobiem – tie regulāri jātīra ar mīkstu zobu suku un neabrazīvu zobu pastu, kā arī jāizmanto zobu diegs.
  • Jāapmeklē zobu higiēnists vismaz 1 reizi gadā.

''Dental Medical Rīga'' ir profesionāla zobārstniecības klīnika, kas nodrošina zobārstniecības pakalpojumus no ārstēšanas līdz ķirurģijai un protezēšanai uz implantiem!


Skaists smaids. Photo by KAL VISUALS on Unsplash

Skaists smaids. Photo by KAL VISUALS on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas