Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādos gadījumos nepieciešams arborists?

Arborists, Photo by henry perks on Unsplash

Arborists, Photo by henry perks on Unsplash

Pareizi kopjot kokus, tie nodrošina ēnu, augļus, vietu bērniem, kur rotaļāties, un tie var pat palielināt Tava nekustamā īpašuma vērtību. Savukārt regulāri nekopts koks var kļūt neveselīgs un radīt risku ģimenei un īpašumam. Kokiem ir nepieciešama regulāra uzmanība, un, ja tie kļūst slimi vai ir traumēti, tiem var būt nepieciešama arī intensīva aprūpe. Bieži vien var patstāvīgi atrisināt problēmas, kas rodas ar kokiem. Tomēr ir arī gadījumi, kad vislabāk ir izsaukt profesionālu arboristu, un šie gadījumi var būt, sākot ar dzīvžogu cirpšanu līdz pat bīstamu, vecu un slimu koku un zaru nozāģēšanai.

Lielu koku atzarošana

Lai gan bieži vien mazāku koku lapas varat apgriezt pats, vislabāk ir pieaicināt speciālistu, tiklīdz koks ir izaudzis pietiekami liels, lai apgriešanai būtu nepieciešamas kāpnes. Tā kā zari kļūst lielāki un smagāki, tie var kļūt potenciāli bīstami, ja tie netiek droši noņemti. Lielu koku atzarošanai parasti ir nepieciešams specializēts aprīkojums. Personai, kas veic atzarošanu, var būt nepieciešams motorzāģis, ķivere un virves, lai smagos zarus droši novadītu zemē. Neatkarīgi no acīmredzamajām drošības prasībām, arboristi ir apmācīti par labāko koku atzarošanas praksi, pamatojoties uz koku individuālo stāvokli un konkrētām sugām. Pārmērīga vai nepietiekama koka atzarošana var kaitēt tā veselībai, tāpēc, ja Tev ir šaubas, sazinies ar speciālistu.

Veca, slima vai bīstama koka vai zaru likvidēšana

Vēl grūtāk nekā stādīt jaunu koku ir likvidēt veco vai slimo koku. Ja koks ir saslimis vai vecs, vēlēsies, lai tas pēc iespējas drošāk tiktu likvidēts no Tava īpašuma. Dažreiz var nezināt, vai koks ir jānozāģē vai nē. Arborists var ieteikt, vai slimu koku var izglābt, vai tomēr tas var kaitēt citiem kokiem vai sabojāt Tavu īpašumu.

Koks ir bīstams arī, ja tas ir traumēts, kā arī, ja atrodas ēku vai elektrolīniju tuvumā. Ja izrādās, ka no sava īpašuma ir jāizvāc koks, tad arī arborists to var izdarīt droši. Koka ciršana, nesabojājot īpašumu, ir prasme pati par sevi. Koks būs jāvirza lejup garām konstrukcijām vai citiem kokiem. Pēc koka nociršanas arborists ievērojami vienkāršos arī utilizācijas procesu.

Arborists Rūdolfs Eglītis

Arborists Rūdolfs Eglītis gan juridiskām personām, gan privātpersonām piedāvā bīstamo koku nozāģēšanu, koku kopšanu, vainagu veidošanu un stiprināšanu.

Rūdolfs Eglīša arborista pakalpojumi visā Latvijā:

 • Bīstamo koku un zaru nozāģēšana;
 • ​​Sausu, vecu un slimu zaru izzāģēšana;
 • ​Koku kopšana un dabiska vainaga uzturēšana;
 • ​Koku stiprināšana un siešana;
 • ​Mākslīga koku vainagu veidošana;
 • ​Augļu koku kopšana;
 • ​​Dzīvžogu cirpšana;
 • ​Virs māju jumtiem, tuvu ēkām;
 • ​Virs elektrolīnijām un to tuvumā;
 • ​Virs autoceļiem, sētām, nožogojumiem;
 • ​Visa veida zāģēšanas ​darbi virs dažādiem objektiem un grūti pieejamās vietās!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...