Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādu egli izvēlēties? Dabīgo, mākslīgo vai egli podiņā?

unsplash.com

unsplash.com

Brīnišķīgais laiks, kad sākt meklēt savu perfekto svētku egli, ir klāt. Daudzām ģimenēm šis process ir īpaša tradīcija. Bet vēl tik pat daudzas ģimenes katru gadu domā vai nav nepieciešams visā šajā egļu jampadracī ieviest ko jaunu. Piemēram, dabīgās egles vietā izvēlēties mākslīgo vai iegādāties egli podiņā.

Dabīgās egles:

Dabīgās eglītes, protams, ir vispopulārākās. Klasiska vērtība. Dabīgo eglīšu priekšrocības ir brīnišķīgā svētku smarža un iespēja pašam staigājot pa mežu, šo eglīti atrast vai arī iegādāties to svētku tirdziņā. Latvijas Valsts Meži atgādina, ka katrs iedzīvotājs valstij piederošā mežā drīkst nozāģēt vienu eglīti.

Valsts mežā eglītes drīkst cirst:

  • meža ceļu malās
  • grāvju malās
  • uz stigām
  • zem elektrolīnijām
  • pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem

Eglītes nedrīkst cirst:

  • privātpersonām piederošos mežos
  • publiskos dabas parkos
  • īpaši aizsargājamās teritorijās

Ziemassvētku egles podiņos:

Svētku eglīte podiņā ir lieliska izvēle, ka ir plāns par eglīti mājas pagalmā. Iespējams iegādāties dažādu šķirņu eglītes podiņos : sudrabegles, baltegles, parastās meža egles un citas. Pirms egles iegādes gan rūpīgi pie pārdevēja jānoskaidro cik ilgā laikā un cik liela egle izaugs. Ja mājas pagalms ir maziņš, milzu egle pēc gadiem var kļūt par pamatīgu apgrūtinājumu. Lai egle rūpīgi ieaugtu dārzā, pirms stādīšanas to nedrīkst turēt pārāk tuvu sildelementiem, kā arī pirms stādīšanas tā pakāpeniski jāpieradina pie aukstuma, uzreiz pēc svētkiem to nest ārā nevajadzētu.

Mākslīgās egles :

Jau sen pagājuši laiki, kad mākslīgās eglītes skaitījās kas bezgaumīgs. Mūsdienās pieejamas ļoti skaistas mākslīgās eglītes, visdažādākajos izmēros. Šīm eglēm ir daudz plusu – tās ne tikai izskatās skaisti, bet arī nekad nenobirst un ir lietojamas daudzus, daudzus gadus pēc kārtas.