Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc automašīnai zūd eļļa?

Auto eļļa, Image by IamTimEre from Pixabay

Auto eļļa, Image by IamTimEre from Pixabay

Automašīnas nobrauktie kilometri ar gadiem sakrājas un dzinējs sāk zaudēt eļļu. Tas ir normāli. Tomēr, ja eļļas zudums ir pārāk liels, var rasties nopietnas problēmas. Nepietiekami eļļotas metāla detaļas rada berzi un uzkarst, rezultātā motors var deformēties un tikt nopietni bojāts. Dzinēja pārkaršana ir viena no nopietnākajām auto problēmām. Kā rīkoties, ja dzinējs ir pārkarsis – esam rakstījuši.

Kādēļ automašīnai zūd eļļa?

Cēloņi auto eļļas zudumam var būt dažādi. Dažkārt eļļas noplūdes ir skaidri redzamas, bet citreiz – tās ir iekšējas un nav tik viegli pamanāmas.

  • Redzamas eļļas noplūdes pazīmes, protams ir visvieglāk pamanāmas. Tās var rasties, ja eļļa izplūst pa plaisām, kas radušās, piemēram, bojātās caurulēs. Taču dažkārt šīs noplūdes ir tik niecīgas, ka ir grūti pamanāmas. Tas ko vari darīt – pievērst uzmanību auto brīdinājuma signāliem.
  • Vēl kāda izplatīta problēma, kad automašīnai pazūd eļļa, bet nav noplūdes vai dūmu, ir bojāts PCV vārsts. Ja vārsts ir aizsērējis vai kādu iemeslu dēļ rodas papildu spiediens uz kloķvārpstu, šis spiediens lieko eļļu piespiedīs nokļūt cilindros un sadedzinās. Tā rezultātā jūsu dzinējs pieprasīs papildu eļļas piegādi un patērēs vairāk eļļas, nekā vajadzētu. Par laimi šo problēmu ir salīdzinoši viegli atrisināt – vienkārši jānomaina PCV vārsts.
  • Ja pie vainas nav ne noplūdes, ne PCV vārsts, iespējams, ka problēma var būt saistīta ar motora iekšējo atteci. Dzinēja sastāvdaļas ir dažādas, un daudzas no tām varētu būt vainīgas eļļas pārmērīgā patēriņā. Piemēram, nolietojušies varbūt ir virzuļa gredzeni, kas atbalsta motoru un novērš eļļas noplūdi cilindru iekšpusē – rezultātā eļļa nokļūst cilindros un tiek sadedzināta, tās patēriņš palielinās un eļļas līmenis krītas.
  • Arī bojāta galvas blīve var novest pie auto eļļas zuduma. Citi simptomi, kurus jūs, iespējams, pamanīsit, ja automašīnai būs bojāta galvas blīve, ir motora pārkaršana un lielāks degvielas patēriņš u.c.

Kas var liecināt, ka automašīna zaudē eļļu?

Ir daži siptomi, kam vari pievērst uzmanību, kas var liecināt par iesējamu eļļas zudumu tavā auto:

  • Sviluma smaka
  • Zems eļļas līmenis – atceries, ka tas ir regulāri jāpārbauda
  • Eļļas konsistences izmaiņas. Eļļai normāli jābūt tumši brūnai, melnai, nedaudz caurspīdīgai. Ja šķidrums kļuvis putojošs, pienains, necaurspīdīgi brūns, tas var liecināt, ka ir bojāta galvas blīve.
  • Informācijas paneļa brīdinājuma zīmes – ja iedegas eļļas lampiņa, nekādā gadījumā to nedrīkst ignorēt. Eļļas papildināšana neaizņems daudz laika, savukārt remonts var būt krietni sāpīgāks.

Izlasi arī šo:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...