Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc nedrīkst gulēt ar viedtālruni jeb mobilo telefonu?

Vederīce gultā, foto - Dogukan Sahin, Unsplash

Mobilais telefons ir kļuvis par neatņemamu ikdienas daļu ikkatram no mums. Liela daļa to izmanto ne tikai pa dienu, bet arī pirms došanās gulēt, kā arī mēdz to nolikt pavisam blakus pirms aizmigšanas. Un tā ir liela kļūda! Uzzini, kāpēc nedrīkst gulēt ar viedtālruni jeb mobilo telefonu!

Mobilais telefons var radīt miega problēmas

Cilvēka organismā izstrādājas melatonīna hormons, kas atbild par diennakts ritmu. Viedtālruņa LED gaismiņas kavēt melatonīna ražošanu organismā, jo tas ir jutīgs pret jebkurām nobīdēm. Zilā viļņa garums, ko izdala mobilo telefonu LED gaisma, sakrīt ar dienas gaismas radītiem viļņiem, tāpēc, ja pirms došanās gulēt lieto mobilo telefonu vai datoru, cilvēka organisms uztver to radīto gaismu kā dienas gaismu. Elektromagnētiskie viļņi, ko raida viedierīces, izraisa nepārtrauktu nemieru. Lai mazinātu risku iedzīvoties miega traucējumos, ieteikums ir neizmantot mobilos telefonus un datorus 2h pirms gulētiešanas.

Viedtālrunis var būt par iemeslu daudzām slimībām

Tā kā viedtālrunis izraisa nepārtrauktu elektromagnētisko viļņu plūsmu un radiāciju, tas tiešā veidā ietekmē cilvēka organismu, diemžēl - kaitīgi. Pastāv risks iedzīvoties dažādās veselības problēmās. Mobilie telefoni var būt par iemeslu ne tikai redzes problēmām, bet arī dažādiem jaunveidojumiem organismā un pat neauglībai.

Mobilais telefons gultā var aizdegties

Ne velti mobilo telefonu ražotāji aicina savus klientus neturēt telefonus zem spilveniem, pretējā gadījumā var tikt pārkarsēta viedierīces baterija un pastāv aizdegšanās risks.

Kā samazināt mobilā telefona kaitīgo ietekmi?

Neliec telefonu blakus gultai un noteikti – ne gultā!

Iestādi apgaismojumu uz minimumu, kā arī ieslēdz enerģijas taupīšanas režīmu, kad to lieto.

Centies turēt telefonu tālāk no galvas, kad runā maksimāli pēc iespējām izmanto skaļruni.

Kad neizmanto telefonu, ieslēdz “Lidojuma režīmu”.

Modinātājam labāk izmanto tam paredzētas ierīces – modinātājpulksteni, nevis mobilo telefonu.

Lasi arī:

Vai mūsdienās mobilo telefonu iespējams saremontēt 30 minūtēs?

Jaunus mobilos tālruņus iekļaus datu nesēju sarakstā, maksāsim visi

Vai pirmklasniekam nepieciešams mobilais telefons?

Kā telefonā esošās lietotnes var pasliktināt tā darbību?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...