Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc suns kasa ausis?

Suņa veselība, Image by Myléne from Pixabay

Suņa veselība, Image by Myléne from Pixabay

Suņi bieži mēdz kasīt ausis. Vai tas ir vienkārši ieradums vai tomēr ir kāda nopietnāka problēma? Patiesībā parasti ausu kasīšana nozīmē, ka suns jūt kādu kairinājumu – kaut kas iekutējās, ieniezējās… Tomēr, ja ausu kasīšana notiek ļoti bieži vai regulāri, ir vērts pārbaudīt šī ieraduma cēloni, lai pārliecinātos, ka sunītim nav kādu nopietnāku problēmu.

Sunim pārbaudīt ausis būs daudz vienkāršāk, ja viņš būs pieradis, ka jūs ar tām darbojaties, pieskaraties. Ikdienas rutīnā, samīļojot suni, ik pa laikam maigi pieskarieties arī viņa ausīm. Regulāru sekojot tām līdzi, problēmas iespējams pamanīt jau diezgan agrā stadijā. Tomēr jāpatur prātā, ka tas, ko jūs redzat no malas, var izrādīties tikai aisberga redzamā daļa. Problēmas sakne bieži mēdz būt daudz dziļāka un nav acīmredzama.

Kādām pazīmēm vajadzētu pievērst uzmanību?

Noteikti pievērs uzmanību, vai sunim nav problēmas ar ausu vasku – vai neizdalās pārmērīgi liels daudzums, vai nav izdalījumu no auss vai nepatīkama smaka, auss atloku apsārtums vai sāpes. Pieskaroties ausij, suns varbūt asi reaģē un sāk smilkstēt? Ja novēro šādas parādības, nekavējoties konsultējies ar veterinārārstu.

Kas izraisa ausu problēmas suņiem?

Problēmas cēlonis suņa ausu kaitei var būt dažāds. Salīdzinoši izplatītas ir ausu ērcītes. Tie ir mazi parazīti, kas dzīvo suņa auss kanālā. Ērcītes ar neapbruņotu aci ir grūti redzamas, bet tās varat pamanīt kā mazus, kustīgus plankumiņus uz tumša fona. Ausu ērces parasti spēj konstatēt veterinārārsts, kad apskata ausu kanālus vai mikroskopā. Labā ziņa – tās ir ļoti vienkārši un efektīvi ārstējamas.

Ausu infekcijas ir vēl viens izplatīts ausu niezes cēlonis kucēniem un jauniem suņiem. Šīs infekcijas parasti izraisa baktērijas vai rauga sēnītes, un tās biežāk sastopamas suņiem, kuriem ir problēmas ar ausīm, piemēram, alerģijas.

Arī ģenētika var spēlēt savu lomu. Dažas šķirnes cieš biežāk, ar ļotāpat kā zuņi ar izteikti matainiem vai šauriem ausu kanāliem.

Suņiem, kas peld vai bieži saslapina ausis, arī ir lielāka iespēja iegūt infekcijas. Neārstētas infekcijas var izraisīt neatgriezeniskus auss kanāla bojājumus un izplatīties uz iekšējo ausi. Ārstnieciskie pilieni ir visizplatītākā ārstēšana. Taču vienmēr jākonsultējas ar savu veterinārārstu, pirms kaut ko sākat pilināt suņa ausīs, jo nepareiza ārstēšana var nodarīt vairāk kaitējuma nekā laba.

Ziņķārīgajiem kucēniem, īpaši tiem, kas dzīvo laukā, dažkārt dziļi auss kanālos var iekļūt svešķermeņi, piemēram, zāles sēklas. Tas parasti izraisa ļoti pēkšņu un spēcīgu niezi un kairinājumu. Suns sāk turēt galvu uz vienu pusi. Ārstēšana ir priekšmeta izņemšana, bet to drīkst veikt tikai veterinārārsts, lai novērstu turpmākus auss kanāla vai bungādiņas bojājumus.

Pārbaudot suņa ausis pēc katras pastaigas, it īpaši, ja tas ir bijis garā zālē, jūs bieži varēsiet atrast un izņemt sēklas, pirms tās nonāk pašā auss kanālā.

Dažiem vecākiem kucēniem vai pusaudžu suņiem niezošas iekaisušas ausis var būt pirmā vai vienīgā alerģiskas ādas slimības pazīme.

Jebkurš auss tīrīšanas līdzeklis vai apstrāde var izraisīt reakciju. Bet biežāk alerģija ir vai nu pret pārtiku vai kaut ko mājdzīvnieka vidē, piemēram, ziedputekšņiem vai putekļu ērcītēm.

Problēmas cēloni šādā gadījumā varēsi konstatēt, veicot novērošanu. Veterinārārsts var ieteikt sunim piemērotu diētu ar zemu alerģiju. Dažreiz tiek veiktas asins analīzes vai ādas pārbaudes, lai noskaidrotu, pret ko sunim varētu būt alerģija. Ja nevar izvairīties no aizskarošā alergēna, mēģiniet samazināt simptomus, lai jūsu suns justos ērtāk, kā arī novērst sekundāras problēmas, piemēram, infekcijas.

Ko darīt, lai novērstu ausu problēmas sunim?

Par laimi, ir daudz lietu, ko varat darīt, lai novērstu problēmas ar suņa ausīm.

  • Galvenais - regulāri pārbaudiet tās, lai savlaicīgi pamanītu problēmas.
  • Pievērsiet uzmanību ausu izskatam un smaržai un pamaniet, kad pazīmes mainās.
  • Nepiliniet vai nesmērējiet kaut ko suņa ausīs, vispirms nerunājot ar veterinārārstu.
  • Regulāri lietojiet plaša spektra līdzekli pret blusām, lai novērstu to, ka parazīti kļūst par problēmu.

Izlasi arī šo:

Suņa veselība, Image by Myléne from Pixabay

Suņa veselība, Image by Myléne from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas