Duša, foto - Pixabay
Kontrastduša ir viena no procedūrām, uz kuru grūtāk saņemties, tomēr ir ļoti vērtīga veselībai. Tu būsi vienīgi ieguvēja, ja piekopsi šo rituālu ikdienā – uzzini kāpēc un kā pareizi rūdīties kontrastdušā!
Kādu labumu sniedz kontrastduša?
- Sadedzina kalorijas
- Nostiprina imunitāti, hormonālo un nervu sistēmu
- Atvieglo pēctreniņu muskuļu sāpes
- Uzlabo smadzeņu darbību
- Uzmundrina organismu un sniedz enerģiju
- Veicina asins cirkulāciju
- Kļūst elastīgāka āda
- Samazina celulītu
- Uzlabo matu un ādas stāvokli
- Uzlabo miegu
- Samazina galvassāpes
Kā jāveic kontrastduša?
Kontrastdušu nedrīkst uzsākt strauji, bet gan pakāpeniski! Šādu rūdīšanos var veikt tikai tad, kad nav saslimšanas simptomu vai izteiktas noguruma sajūtas. Tādās reizēs aukstā ūdens peldes var izmantot tikai kājām līdz ceļgaliem. Lai viss organisms pierastu pie kontrastdušu rituāla ikdienā, nepieciešamas vidēji 3 nedēļas. Kontrastdušas procedūrai vienā reizē vidēji pietiek ar 1 minūti.
Sākumā ķermeni skalo ar tīkamu ūdens temperatūru 10-15 sekundes. Pēc tam strauji nomaina ūdens temperatūru no karsta uz aukstu, arī 10 – 15 sekundes. Noslēdz procedūru ar auksto ūdeni, ne siltāku kā + 11 C.
Vispirms auksto ūdens strūklu virza uz augšu pa vienas kājas iekšējo pusi līdz cirkšņiem, un tad laiž uz leju pa tās pašas kājas iekšpusi. Procesu atkārto arī ar otru kāju. Tieši tādā pašā veidā turpina ar rokām, seju, krūtīm, muguru.
Kādos gadījumos nedrīkst veikt kontrastdušu?
Kontrastdušu nedrīkst veikt cilvēki, kuriem ir sirds, asinsvadu vai onkoloģisko slimību saslimšana. To neveic arī klepus un iesnu gadījumā, kā arī un menstruāciju laikā.
Ja neesi pārliecināts, vai kontrastduša ir Tev piemērota, konsultējies ar savu ģimenes ārstu!
Lasi arī:
- Kā iegūt ķermeni, kādu vēlies? Liposakcija jeb tauku atsūkšana
- Novecošanās un krunkas - kā to apturēt?
- Pārsteidzoši - kas notiks, ja kājas mērcēsi etiķī?
- Sāls, sodas un sinepju vannošanās noslēpums - tievē vannā!
Duša, foto - Pixabay