Sieviete, Photo by Rachel Claire from Pexels
Ak, vai, viņai atkal mainīgs garastāvoklis? Vienu brīdi viņa ķiķina un smejas, Tevi apčubinot, bet pēc 5 minūtēm iet kā vellata pa māju, tā, ka Tev bailes pakustēties, kur nu vēl izdvest kādu skaņu? Jā! Tā ir īsta sieviete! Un viņas mainīgajam garastāvoklim ir izskaidrojums!
Sievietes garastāvoklis pamatā ir pakļauts ciklam
Viennozīmīgs ir fakts, ka sievietes organisms pakļauts nepārtraukti notiekošam ciklisku hormonu svārstībām, kas atkarīgas no diennakts, mēneša, sezonas un dzīves perioda.
Menstruālais cikls viņas ietekmē visvairāk un īpaši izteiktas garastāvokļa svārstības var būt pirmos gadus pēc menstruāciju sākuma un dažus gadus pirms menopauzes, jo menstruālā cikla laikā hormoni tieši iespaido ne tikai sievietes auglību, bet arī pašsajūtu un uzvedību, kas katrai sievietei var būt atšķirīga.
Mēnešreižu laikā dzimumhormonu līmenis ir salīdzinoši zems un viņas, lielākoties, vēlas atpūsties.
Pēc mēnešreizēm sievietes pastiprināti sev pievērš uzmanību, tām ir romantisks noskaņojums, viņas ir psiholoģiski atvērtas, komunikablas, ar lielāko prieku un apņēmību apgūst vai uzsāk jaunu. Gatavojies gultas maratonam - šis ir īstais laiks, kad viņa to tiešām vēlas!
Ovulācijas laikā viņa ir gatava uz visu, lai zemapziņā turpinātu savu dzimtu jeb mīlas hormoni plaiksnī uz urrā!
Īsi pirms mēnešreizēm viņas mēdz kļūt par īstām vellatām. Kašķis, neapmierinātība un drāma ir tas, ko var sagaidīt. Bet tas ir normāli, jo ne katrs cilvēks, ne tikai sieviete, spēj sevi noturēt grožos emocionālos brīžos. Rēķinies, ka viņas neapzināti ir ļoti emocionālas un visu var uztvert saasināti. Var parādīties tieksme visu krāt gan ārēji, gan iekšēji.
“Mūžīgās mēnešreizes”?
Savukārt, ja sievietei slikts noskaņojums, nemainoties dienām, iespējams, tam pamatā ir dziļāki emocionāli pārdzīvojumi vai noslodze, neskaitot dabisko cikla stāvokli. Tādā gadījumā jāpārdomā, vai attiecībās viss ir kārtībā un jāmēģina rast risinājums kopīgiem spēkiem. Savukārt, ja nepieciešams, var vērsties arī pie attiecību speciālista vai psihologa.
Lasi arī:
- Padoms vīrietim - kā panākt, lai sieva savāktos izskatā un kļūtu mīļāka?
- Neregulāras mēnešreizes - kādi ir neregulāra cikla cēloņi?
- Pirmsmenstruālais sindroms (PMS) – kā to mazināt?
Sieviete, Photo by Rachel Claire from Pexels