Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kariņš: Latvijā Covid-19 sertifikāta termiņš būs īsāks par 9 mēnešiem

Krišjānis Kariņš, ekrānuzņēmums

Krišjānis Kariņš, ekrānuzņēmums

"Es domāju, ka mēs darīsim tieši to pašu, ko darīs pārējā Eiropa - arī Latvijā ieviesīsim terminētu laiku, cik ilgi derīgs Covid-19 vakcinācijas sertifikāts. Diskusijas notiek par to, cik mēneši tie būs," TV24 raidījumā "Ziņu TOP" atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Premjers īpaši vēršas pie tiem iedzīvotājiem, kuri vakcinējušies ar vienu "Jenssen" vakcīnas devu: "Zinātne, diemžēl, mums saka, ka ar vienu "Jenssen" poti nepietiek. Vienkārši nepietiek aizsardzībai - pēc diviem mēnešiem ir vajadzīga otra." Līdz ar to K. Kariņš atbalsta Eiropas Komisijas lēmumu noteikt termiņu līdz kuram jāsaņem balstvakcīna, lai cilvēks būtu aizsargāts.

"Deviņi mēneši Latvijas gadījumā, lai pasargātu cilvēku no omikrona paveida, galīgi neder. Mums janvārī šis vilnis jau "nāks virsū". Omikrons jau ir Latvijā un mēs zinām, ka tas dubultojās ik pārdienu un ir ļoti lipīgs. Vēl ir zināmi samērā maz gadījumu, tādēļ vēl ir laiks saņemt balstvakcīnu," uzskata Ministru prezidents.

K. Kariņš pieņem, ka deviņu mēnešu termiņš Covid-19 sertifikātiem Eiropas Savienībā (ES) tiks pieņemts ceļošanas nolūkiem starp bloka valstīm. Latvija tam pielāgotos, jo svarīgi, lai ES būtu vienota, taču Latvijā sertifikāta termiņš būtu īsāks. "Iedomājaties, ja mēs sakām, ka deviņi mēneši pēc pirmās potes, lai būtu derīgs sertifikāts, vajag otro "Jenssen" gadījumā vai [balstvakcīnu] jebkuras citas vakcīnas gadījumā. Ja balstvakcinācija nepeiciešama pēc 2-3 mēnešiem, kādi deviņi mēneši? Iekšzemes lietošanai mēs varbūt noteiksim īsāku termiņu. Termiņš būs jānosaka tāds, lai cilvēki paspētu vakcinēties," informē premjers, kurš aicina sabiedrību negaidīt ziņas par sertifikāta termiņiem, bet doties vakcinēties.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...