Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas ir emocionālā ēšana un kā ar to cīnīties?

Galds ar pārtiku, foto bay Free-Photos, pixabay.com

Galds ar pārtiku, foto bay Free-Photos, pixabay.com

Kas ir emocionālā ēšana un kā ar to tikt galā, sarunā ar "Ugunsskolu" stāsta fitnesa trenere Dace Tarziera.

Fitnesa trenere stāsta dalās ar savu pieredzi par to kā pašai bijis ar emocionālo ēšanu, kā strādājot jau gaidījusi vakaru, lai varētu ieiet un nopirkt kāroto. Viņa atzīst, ka lai tiktu skaidrībā ar šo visu ir jāatrod patiesais iemesls, kāpēc tu vēlies ēst. Iemesls var būt meklējams bērnībā, vai savā ikdienā un cilvēkiem ir grūti sevi analizēt un meklēt to patieso iemeslu. Vieglāk ir tikt galā ar to sajūtu - kad pārēdās.

Tarziera norāda, ka pirmais ar ko sākt ir veselīgs miegs un izgulēties vismaz 8 stundas. Jo, ja nav sakārtotas miega stundas - tad cilvēks nespēj domāt ne par ko citu kā par saldumiem, lai pamostos. Cilvēkam, kas nav atpūties nav vēlme arī sportot.

Otrs - neatņemama sastāvdaļa ir kustība. Tiklīdz cilvēks sāks kustēties viņam būs laba sajūta par to, ka ir kustība un aktivitāte. Tarziera min, ka galvenais ir iegriezt enerģiju un sākt kaut ko darīt.

Vai motivācija emocionālās ēšanas apturēšanai var būt arguments - tievēšanai? Tarziera atzīst, ka šis nav bijis motivators viņai uzveikt emocionālo ēšanu.

Vairāk par šo lasi:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...