Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāņem vērā tīrot juvelierizstrādājumus

pexels.com

pexels.com

Mani zelta auskari, mammas kaklarota ar skaisto, bet nedaudz apsūbējušo kuloniņu, vecmāmiņas gredzens ar lielo, nobružāto akmeni gredzena centrā, ko viņai mantojumā atstāja tante. Tā pārcilājot ģimenes dārgumu kastīti vai atvilktni iespējams atrast daudz skaistu un mīļu juvelierizstrādājumu, kas, ak, cik skaisti izskatās, bet, vai, kādi netīri kļuvuši. Pienācis laiks tos spodrināt!

Rotaslietas nepieciešams kopt ne tikai vizuālā izskata dēļ, bet arī veselības dēļ. Netīri juvelierizstrādājumi ir lielisks avots, kur dzīvot baktērijām. Rotaslietās savairojušās baktērijas var izraisīt ādas niezi, izraisīt alerģijas, kā arī sabojāt pašu rotaslietu – izraisīt krāsas pilnīgu maiņu dārgmetāliem. Ja netīrumi ir pamatīgi – tie var pat saskrāpēt dārgakmeņus.

Kā tīrīt zeltu un sudrabu mājās

Visvienkāršākais veids – noskalojot zem ūdens strūklas, pēc tam nosusinot ar maigu lupatiņu, dvielīti vai salvetīti. Tomēr, ja prāts nesas uz radošāku pieeju vai netīrumi ar ūdens strūklu nenāk nost, iespējams, noderēs kāds no šiem tīrīšanas veidiem.

  • Tīri ar veļas pulveri, kuram nav pievienots balinātājs. Nepieciešama bļodiņa, folija (ko ieklāt bļodiņā), silts ūdens un pulveris. Samaisi ūdeni ar pulveri kopā un ievieto šķidrumā rotaslietas, atstāj uz minūti mērcēties. Pēc tam vari noberzt rotas ar švammīti vai vecu zobu birsti.
  • Izmanto amonjaka un ūdens kombināciju. Ielej traukā amonjaku un siltu ūdeni, proporcijā ½ (amonjaks) : 1 (ūdens). Atstāj rotaslietas 10 minūtes mērcēties. Pēc tam ņem ārā un notīri ar mīkstu drēbi un ļauj nožūt.
  • Tīri ar dzeramās sodas pastu. Trauciņā sajauc 45g sodas ar 2 ēdamkarotēm ūdens. Kārtīgi samaisi, lai veidojas pasta. Tad ar birstīti vai švammīti un tīri dārglietas. Pēc tam noskalo un nosusini. Ja vēlies panākt, lai zeltlietas būtu īpaši spīdīgas – apklāj tās ar pastu, ievieto traukā un pārlej ar etiķi, tad sāc tīrīšanu.

Kļūdas, ko iespējams pieļaut tīrot juvelierizstrādājumus mājas apstākļos

Tīrot dārglietas, ņem vērā, ka pārāk liela skrāpēšana, beršana, ķīmisku šķīdumu izmantošana un dažādu līdzekļu jaukšana arī nenāks par labu rotām. Tīrot rotas mājas apstākļos, var gadīties tās sabojāt vai izraisīt nevēlamu ķīmisku reakciju (tīrāmajam saskaroties ar konkrēto dārgmetālu). Tā rezultātā var notikt rotaslietas krāsas izmaiņas vai pleķu parādīšanās, tāpēc svarīgi rūpīgi izzināt katra tīrīšanas veida specifiku. Piemēram –

  • Amonjaka un ūdens maisījumā nedrīkst tīrīt rotas, kas greznotas ar pērlēm. Šķīdums var saēst pērles gludo virsmu.
  • Sodas pastu nav ieteicams izmantot juvelierizstrādājumiem, kuri rotāti ar pērlēm vai dārgakmeņiem, jo iespējams, ka rotājumi atlīmēsies (līme tiks saēsta).

Galu galā, ja dārgmetālus tīrīsi mājās – ar akmeņiem gluži tik viegli nebūs, tāpēc šo daļu labāk atstāt speciālistiem, kas praktizējas dārgakmeņu un rotaslietu tīrīšanā un pulēšanā. Juvelierizstrādājumu veikalā “Riči & Co” Ģertrūdes ielā pieejamas ne tikai rotas dažādām gaumēm, bet arī juvelieris, kas gan notīrīs dārglietas, gan nopulēs dārgakmeņus, gan izveidots rotas pēc individuāla pasūtījuma. Pusdienu pārtraukumā vai darba dienas beigās iegriezies juvelierizstrādājumu veikalā “Riči & Co” un pārliecinies pati!

pexels.com

pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas