Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāņem vērā, tīrot sniegu un lāstekas no jumta?

Lāstekas un sniegs uz jumta, Image by Emilian Robert Vicol from Pixabay

Lāstekas un sniegs uz jumta, Image by Emilian Robert Vicol from Pixabay

Lai arī sniegs sniedz īstu ziemas noskaņu, tomēr bieza un smaga sniega kārta uz jumtiem var radīt gana lielu skādi ne tikai ēku jumtiem un noteksistēmām, bet arī to tuvumā esošiem objektiem un pat var apdraudēt cilvēku dzīvību, jo sevišķi, ja izveidojas lāstekas. Tādēļ gan sniegs, gan lāstekas no jumtiem jātīra.

Kādēļ veidojas lāstekas?

Kad sasnigušais sniegs uz jumta lēnām kūst mājas konstrukcijas siltuma dēļ vai saules ietekmē, gaisa temperatūrai esot nedaudz zem 0C, veidojas lāstekas. Lielākas un bīstamākas lāstekas izveidojas tieši sliktas ēkas siltumizolācijas dēļ, jo īpaši jumta konstrukcijā, bet slīpajiem jumtiem iemesls lāstekām var būt nepietiekama konstrukciju vēdināšanās. Bieži lāstekas veidojas tieši vecām ēkām, kuras nav pietiekami kvalitatīvi nosiltinātas, savukārt jaunām ēkām tās liecina par nepilnībām projektā vai nekvalitatīvu būvniecību.

Lāstekas apdraud visu, kas zem tām atrodas – gan kustamo, gan nekustamo īpašumu un cilvēkus, kā arī dzīvniekus. Ar savu svaru lāstekas var sabojāt jumta konstrukcijas un noteksistēmu.

Kā izvairīties no lāsteku veidošanās?

Ja uz jumta veidojas lāstekas, tas būtu jāapseko, lai izvērtētu un saprastu, kādi ir lāsteku veidošanās iemesli. Jau ziemā ir iespējams rast risinājumu, lai nosiltinātu jumtu un palielinātu ēkas siltuma izolāciju.

Pirms jumta iegādes noteikti jāizvērtē tā atbilstība mūsu klimatiskajiem apstākļiem, tam jābūt pārdomāti projektētam un kvalitatīvi izbūvētam, ar izcilu hidroizolāciju un atbilstošu konstrukcijas noturību pret sniega svaru un vēju slodzi. Tieši tādēļ jumta būvniecības darbus vajadzētu uzticēt zinošiem un pieredzējušiem jumiķiem.

Kas jāņem vērā, tīrot jumtu no lāstekām un sniega?

  • Lai samazinātu risku gūt traumas vai sabojāt zem jumta esošo īpašumu, jumtam var uzstādīt sniega barjeras, kas samazina sniega un ledus krišanas daudzumu no jumta.
  • Vietas, zem kurām tīra sniegu un lāstekas, obligāti jānorobežo, kā arī jāatbrīvo no pārvietojamajiem objektiem, piemēram, automašīnām.
  • Jāievēro darba drošība! Vienmēr jāņem vērā jumta slīpums un vēja stiprums jumta tīrīšanas laikā! Jumta tīrīšanas darbus vajadzētu uzticēt profesionāliem jumiķiem ar atbilstošu aprīkojumu.
  • Lai netiktu sabojāts jumta segums un konstrukcijas, jāņem vērā, ka jumta tīrīšanu jāveic instrumentiem, kas nav no metāla, piemēram, izturīgām koka vai plastikāta lāpstām. Ar asām metāla lāpstām vai ledus cirtņiem var tikt caursista jumta hidroizolācija un bojāta lietus noteksistēma.
  • Svarīgi novērtēt jumta stāvokli. Nedroši jumti ir tādi, kas var neizturēt cilvēka svaru, kā piemēram, šķūnīšu, noliktavu un garāžu jumti.
  • Uz jumta kāpjot jāizvēlas piemēroti darba apavi ar dziļāku protektoru un cietinātiem purngaliem.
  • Sniega tīrīšanas laikā jāpievērš uzmanība kabeļiem un savienojumiem, kas atrodas uz jumta, lai, tīrot sniegu un lāstekas, tie netiktu bojāti.
  • No sniega un lāstekām jānotīra ne tikai jumtu, bet arī balkonu.
  • Atceries - nepilngadīgām personām tīrīt ēku jumtus ir aizliegts!

Lasi arī:

Lāstekas un sniegs uz jumta, Image by Emilian Robert Vicol from Pixabay

Lāstekas un sniegs uz jumta, Image by Emilian Robert Vicol from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas