Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāzina par automašīnas dzesēšanas šķidrumu?

Auto panelis, Image by KANGHEE HAN from Pixabay

Auto panelis, Image by KANGHEE HAN from Pixabay

Kad vasara lutina ar sauli, un termometra stabiņa rādītāji kāpj arvien augstāk un augstāk plus zīmes virzienā, tad automašīnu īpašniekiem dubultā svarīgi sekot līdzi, lai motora dzesēšanas sistēma darbotos nevainojumi. Karstums motorā veidojas jau no pašas automašīnas kustināšanas, ja vēl ārā ir karsts, tad tā ir dubulta slodze motoram. Viens no galvenajiem atslēgas vārdiem motora dzesēšanā ir dzesēšanas šķidrumu.

Ko ietekmē automašīnas dzesēšanas sistēma?

Automašīnas dzesēšanas sistēmas uzdevums ir aizvadīt siltumu no motora darba virsmām un uzturēt motora darbības optimālo temperatūru. Ziemā tā rūpējas par nesasalšanu un apsilda automašīnas salonu. Motora darba temperatūra parasti ir robežās no 80 līdz 100 °C. Ja darba temperatūra nav pieļaujamajās robežās, nenotiek pietiekoši efektīva degvielas izsmidzināšana, palielinās berzes detaļu izdilums, eļļas un degvielas patēriņš, pasliktinās izplūdes gāzu toksiskuma rādītāji.

Kādi ir galvenie iemesli automašīnas dzinēja pārkaršanai?

Viens no populārākajiem iemesliem ir tas, ka trūkst dzesēšanas šķidrums jeb antifrīzs. Parasti ir jāsāk ar tā līmeņa pārbaudi. Ja antifrīza līmenis ir krities, tas jāpapildina pēc nepieciešamības, ievērojot visus drošības noteikumus, piemēram, nekad neatvērt trauku, kad motors vēl ir karsts un ļoti svarīgi šķīdumu papildināt precīzi līdz ražotāja noteiktajam līmenim. Ja šķidrums mistiskā kārtā turpina izzust, tad jāatrod noplūdes avots. Otrs populārākais iemesls dzinēja pārkaršanai ir mehānisku mezglu bojājumi.

Kādu dzesēšanas šķidrumu izvēlēties?

Dzesēšanas šķidrumā noteicošais ir bāzes šķidrums, ne krāsa, kura maldīgi tiek uzskatīta par galveno noteikumu, izvēloties piemērotāko. Tāpat pieņemts uzskatīt, ka kvalitatīvākie ir tie antifrīzi, kuru pudelīti rotā “Longlife” uzraksts, bet tas visai bieži ir maldīgs uzskats. Tāpēc, lai izbēgtu no pārpratumiem un nevajadzīgiem tēriņiem, visprātīgākais ir dzesēšanas šķidruma nomaiņu uzticēt autoservisa profesionāļiem, kuri darbā izmanto profesionālus materiālus un piemeklēs dzesēšanas šķidrumu atbilstoši attiecīgās automašīnas tehniskajiem parametriem.

Kam svarīgi pievērst uzmanību?

Lai izvairītos no automašīnas dzesēšanas sistēmas problēmām ir ļoti svarīgi sekot līdzi automašīnas dzinēja darba temperatūrai, kā arī dzesēšanas šķidruma līmenim, dzesēšanas šķidruma traukā, vai radiatorā un regulāri veikt dzesēšanas sistēmas apkopi pie kvalificētiem autoservisa speciālistiem.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...