Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāzina par mājdzīvnieku attārpošanu?

Suņi, foto - Jametlene, unsplash

Suņi, foto - Jametlene, unsplash

Jebkuram mājdzīvnieka saimniekam aktuāli ir jautājumi par attārpošanu. Mājdzīvnieki no parazītiem nav pasargāti nekur – tos var iegūt ne tikai no pastaigām ārā, bet arī mājās! Būtiskas lietas, kas jāņem vērā - cik bieži un kam veikt, kā tas notiek un kādēļ vispār nepieciešams. Lūk, kas Tev jāzina par mājdzīvnieka attārpošanu:

Kādēļ attārpošanu svarīgi veikt?

Ne tikai atrodoties laukā dzīvnieks var pārnes parazītus, bet tos iegūt pat mājās, jo cilvēku apavu zolēm pielīp parazīti un to oliņas. Parazīti jebkurā dzīvā organismā būtiski ietekmē veselību – rodas ne tikai svara zudums, bet pat gremošanas trakta traucējumi. Gadās, ka dzīvniekam nepieciešams veikt operāciju parazītu dēļ. Bet gremošanas trakta parazīti nav vienīgie, dzīvnieks var iegūt parazītus arī asinsritē.

Pieaugušie un, jo īpaši, bērni visbiežāk parazītus iegūst no kontakta ar dzīvniekiem, piemēram, spēlējoties, tādēļ arī tas ir svarīgs iemesls ievērot regulāri šo procedūru.

Cik bieži jāveic mājdzīvnieka attārpošana?

Pieaugušam sunim vai kaķim attārpošanu jāveic ne mazāk kā divas reizes gadā, bet ieteicams – katru ceturksni. Dzīvnieku pirmajā dzīves pusgadā ieteicams attārpot katru mēnesi.

Kas liecina par to, ka mājdzīvniekam ir parazīti?

Galvenās pazīmes zarnu parazītiem - vemšana, svara zudums un izmainīts vēdera izejas. Obligāti griezes pie veterinārārsta, ja novēro kādu no šīm pazīmēm, jo tās var liecināt arī par citām dzīvnieka veselības problēmām.

Vai jāattārpo arī mājdzīvnieku, kas nedodas laukā, piemēram, kaķi?

Noteikti jāattārpo arī tie dzīvnieki, kas dzīvo tikai iekštelpās, jo parazītus var iegūt gan no āra, piemēram, no apavu pazoles pielipušiem, gan no kukaiņiem, kurus apēd mājdzīvnieks, piemēram, blusas vai mušas. Vienā mājoklī mītošie dzīvnieki jāattārpo vienlaicīgi!

Kādi ir attārpošanas veidi?

Noteikti Tava dzīvnieka veterinārārsts zinās un ieteiks piemērotāko attārpošanas līdzekli Tavas mīlulim. Veterinārajās aptiekās ir nopērkamas gan bezrecepšu, gan recepšu zāles, kas piemērotas dažādiem parazītiem. Pretparazītu medikamenti pieejami tablešu un pastu veidā, arī pilieni, kurus jāpilina skaustā.

Lasi arī:

Kas jāzina katram kaķa un suņa saimniekam?

Pazīmes, kas liecina, ka dzīvniekam ir trauma

Dzīvnieku kremēšana – alternatīva dzīvnieku kapsētai

Kur meklēt veterināro palīdzību dzīvniekiem brīvdienās?

Kā pasargāt un kopt dzīvnieka ķepas salā?

Suņi, foto - Jametlene, unsplash

Suņi, foto - Jametlene, unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas