Nē, tās nav ne cūkas, ne arī ūdens dzīvnieks. Jūrascūciņas vairāk atgādina lielu kāmi, kurš mēdz iespiegties un ir komunikabls. Jūrascūciņa kā mājdzīvnieks ir lieliski piemērota tiem cilvēkiem, kuri no dzīvniekiem sagaida mīļumu, bet nespēj to trīsreiz dienā vest pastaigās, kā, piemēram, suni.
Daži fakti par jūrascūciņām
Kā mājdzīvnieki jūrascūciņas ir audzētas jau 3000 gadus atpakaļ. Brieduma vecumu tās sasniedz jau 3 nedēļās un jau tad ir gatavas kļūt par vecākiem. Jūrascūciņas ir aktīvas līdz pat 20 stundām dienā, bet guļot tās ne vienmēr aizver acis.
Pūkainajam kamolītim patīk uzmanība, bet tās baidās no pēkšņām skaņām, jo tām ir ļoti attīstīta dzirde, savukārt redze tām ir vāja. Savas dažādās emocijas tās izrāda ar spiedzošām skaņām un urkšķēšanu, arī savu saimnieku sagaida priecīga un par to noteikti ziņo ar spiedzieniem.
Ko ēd un kā kopt jūrascūciņu?
Jūrascūciņām īsti nepatīk plašumi, tādēļ, ja laidīsi to skriet pa istabu, ļoti ticami, ka tā mēģinās nolīst kādā stūrī. Toties savā būrī tām nepieciešama mājiņa atpūtai. Būris tām ir piemērots zems, toties plats, vismaz 60cm. Arī sanitārais stūrītis jeb vieta, kur nokārtot savas dabiskās vajadzības ir jāiekārto un katru dienu jāiztīra. Kopumā tie ir tīrīgi dzīvnieki, bet mēdz būt, ka jūrascūciņa attaisno savu otro vārda pusi un uzvedas kā cūciņa, nokārtojoties, kur pagadās. Jāņem vērā, ka garspalvainās jūrascūciņām pakaļpusē vai nu jāfrizē īsāka regulāri, vai arī jāsamierinās, ka tās spalva var būt samērā netīra.
Piemērota pārtika ir veikalā nopērkamā sausā barība, bet tās galvenais ēdiens ir un paliek siens. Lai arī sausajā barībā ir graudi, ne visas jūrascūciņas labprāt tos ēd. Tām garšo arī dažādi dārzeņi un augļi, zāle. Nedrīkst dot lucernu un āboliņu. Dažādas dārzeņu mizas, kā piemēram, kabača un burkāna mizas, tās ēd ar gardu muti. Zooveikalos un aptiekās ir iegādājami arī jūrascūciņām piemēroti dažādi vitamīni un minerālu bloki.
Ja vēl neesi izlēmis, vai vēlies iegādāties tieši jūrascūciņu, lasi arī:
Jūrascūciņa, attēls no Pixabay.com