Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas notiek ar auto, ja tu ieliec atpakaļgaitā, braucot uz priekšu?

Auto, Image by Pexels from Pixabay

Auto, Image by Pexels from Pixabay

Vai esi kādreiz aizdomājies, kas notiktu, ja, braucot ar auto, pēkšņi ieslēgtu atpakaļgaitu? Mūsdienu auto tas ir praktiski neiespējami izdarīt, tomēr vecākiem auto modeļiem iespējams veikt šo manevru. Šodien daudzi transportlīdzekļi uz ceļa ir aprīkoti ar atpakaļgaitas inhibitoru kā drošības līdzekli gan transportlīdzeklim, gan vadītājam. Šis inhibitors būtībā pasargā autovadītājus no šādas rupjas kļūdas un neļaus pārslēgties atpakaļgaitā, kamēr tu brauc uz priekšu.

Automobiļu ražotāji šo funkciju instalē automašīnās, lai gan aizsargātu transportlīdzekli no dārga remonta, gan palīdzētu aizsargāt jūs un jūsu pasažieru drošību. Daudzās automašīnās šo kontrolē borta dators.

Ja automašīna nav aprīkota ar atpakaļgaitas bloķētāju, vai tas ir salūzis, automātiskās pārnesumkārbas pārslēgšana braukšanas laikā, visticamāk, apstādinās motoru.

Ja, braucot uz priekšu, kaut kā izdodas pārslēgt automātisko pārnesumkārbu atpakaļgaitā, pirmā lieta, kas jādara, ir palikt mierīgam! Panika var izraisīt neracionālus un nedrošus lēmumus. Kad jūti, ka automašīna apstājas, atlaid gāzi, pārslēdz transportlīdzekli neitrālā stāvoklī un nobrauc uz ceļa malas. Tā kā motors, iespējams, ir apstājies, jūs varat pazaudēt stūres pastiprinātāja palīgierīci un bremžu piedziņu, tāpēc mierīgi un uzmanīgi apstādini automašīnu ceļa malā.

Kad dzinējs darbojas, ielieciet to piedziņā un lēnām sāc braukt uz priekšu. Ja automašīna brauc normāli, dodies uz tuvāko autoservisu, lai eksperts pārbaudītu pārnesumkārbas sistēmu, vai nav bojājumu pazīmju. Ja mašīnai parādās savādas skaņas, noteikti dodies uz servisu, jo šāda pārnesumu maiņa automašīnai var radīt lielu bojājumu un sabojāt transmisijas sistēmu jeb ātrumkārbu.

Savukārt automašīnām ar manuālo kārbu atpakaļgaitas pārnesumam ir vārpsta, kas saņem spēku no motora, un uz tās ir zobi, kas tiek izmantoti atpakaļgaitai, kā arī vēl viena vārpsta, kas virzīs riteņus, un arī tam ir zobi, kas tiek izmantoti atpakaļgaitai. Ja Tu, braucot pa ceļu, mēģinātu ieslēgt atpakaļgaitu, dzirdēsi ļoti nepatīkamu skaņu, zobratiem griežoties viens pret otru, tomēr, braukšanas laikā šādā veidā, nav iespējams ieslēgt atpakaļpārnesumu, tāpēc nekas nenotiks. Transmisija nesprāgs, bet var tikt nopietni pabojāta.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...