Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas notiek ar automašīnu, ja ar to nebrauc?

Auto. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Auto. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Ja kādu laiku neesi paņēmis automašīnas atslēgas, vai arī plāno nolikt auto garāžā ilgstošai atpūtai, Tev jāzina lietas, kas var notikt ar automašīnu, kad ar to nebrauc.

Akumulators zaudē uzlādi

Varbūt tas tevi pārsteigs, bet automašīna darbojas arī tad, kad ar to nebrauc. Tāpat kā tavs klēpjdators vai mobilais tālrunis, arī auto akumulators visu laiku turpina lēnām darboties. Ja ilgāku laiku neplāno vadīt savu auto, tev, iespējams, būs nepieciešama automašīnas akumulatora uzlāde. Noteikti neaizmirsti izraut auto tālruņa lādētāju, ja tev tāds ir, pirms atstāj auto. Šie lādētāji turpina patērēt akumulatora enerģiju arī tad, kad transportlīdzeklis netiek lietots. Tāpat vajadzētu izslēgt visas pārējās enerģiju patērējošās ierīces un gaismas.

Īpaši šī problema vērojama aukstajos mēnešos – ko darīt, ja akumulators negriež, esam jau rakstījuši.

Riepas deformējas un zaudē spiedienu

Vai kādreiz esi pamodies ar vienu plakanu matu pusi, jo esi nogulējis uz sāniem visu nakti? Tas pats notiek, ja riepas ilgstoši “guļ” – riepa deformējas, jo viena puse paliek “plakanāka”. Auto svars pastāvīgi ietekmē spiedienu uz vienu un to pašu riepu daļu un rada iespiedumu.

Kad atsāksi braukt, noteikti pārbaudi riepu spiedienu.

Automašīnā ievācas skudras

Ja plāno auto kādu laiku atstāt, pārliecinies, ka tas ir tīrs – ka zem sēdekļa nav izbiruši cepumi vai nemētājas tukšās kafijas krūzītes – tas viss ir kā ielūgums skudrām. Tāpat izvāc no auto visu lieko – skriešanas apavus, sporta zāles apģērbu u.c., kas varētu sastāvēties un ar laiku radīt sliktu smaku.

Šķidrumi un eļļas noveco

Automašīnā ir virkne dažādu šķidrumu un katram no tiem ir savas funkcijas: Piemēram, bremžu šķidrums dod bremzēšanai nepieciešamo jaudu. Bez stūres pastiprinātāja šķidruma stūres pagriešanai būtu nepieciešams daudz muskuļu. Kad automašīna ilgstoši stāv, arī šķidrumi mēdz nostāties un novecot. Neaizmirsti regulāri pārbaudīt un nomainīt auto šķidrumus.

Blīvējumi izžūst

Ja automašīna netiek ilgstoši lietota, var izžūt gaisa kondicionēšanas blīvējumi un auto var zaudēt freonu. Vislabāk, ja auto tiek periodiski iedarbināts, tomēr, ja kondicionierim sākušās kādas problēmas, iespējams, to vajadzēs salabot.

Degviela bākā

Ja degvielas tvertne tiek atstāta gandrīz tukša, tajā var uzkrāties mitrums, kas nav labi. Tāpat – ja to atstāsi gandrīz pilnu līdz malām, rēķinies, ka līdz ar temperatūras maiņām, benzīns var izplesties. Vislabāk būs, ja būsi bāku atstājis daļēji pilnu, bet, uzsākot braukt pēc ilgāka laika – papildini to ar svaigu degvielu.

Bojājumi no kokiem un putniem

Ja auto ilgstoši stāvējis zem kokiem, īpaši pavasarī – tas var pārklāties ar lipīgu vielu, kas ir ļoti grūti noņemama. Tas var radīt problēmas arī auto krāsai, īpaši, ja krāsojums jau ir bijis bojāts. Tāpat putnu izkārnījumi, kas satur urīnskābi, ir grūti noņemami. To visu pēc iespējas ātrāk vajadzētu nomazgāt no auto (vien atceries, ka auto mazgāšana pagalmā ne vienmēr ir atļauta) un, ja nepieciešams – auto vajadzēs arī pārpulēt vai pat pārkrāsot.

Ja gadījumā pēc ilgstoša un labi pavadīta atvaļinājuma vai auto ziemas guļas esi atgriezies un konstatē, ka auto iedarbināt vairs nav iespējams – labākais, ko var pasākt, ir izsaukt autoevakuatoru un doties taisnā ceļā uz servisu, lai savu metāla zirdziņu atkal dabūtu uz pekām.


Auto. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Auto. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas