Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas tev jāzina par pirotehnikas izmantošanu?

Salūts (Image by Gerd Altmann from Pixabay)

Salūts (Image by Gerd Altmann from Pixabay)

Kas gan ir svētki, bez salūta? Mirguļojošās, raibās gaismiņas debesīs, kas uz pāris minūtēm liek aizmirst realitāti un atcerēties bērnību, rada tik daudz pozitīvu emociju ikkatrā no mums, ka gadu no gada tradīcijas nemainās, un turpinām pirkt pirotehniku, lai, sagaidot jauno gadu, gaisā laistu raķetes un atkal izjustu sajūsmu.

Lai svētki būtu droši, vajadzīgs ievērot noteikumus, kas palīdzēs izvairīties no bīstamām situācijām. Speciālisti sniedz galvenos ieteikumus, kā rīkoties ar visa veida pirotehniku.

  • Šķietami pašsaprotami, ka pirms raķešu, uguns strūklaku vai petaržu lietošanas būtu jāizlasa lietošanas instrukcija, taču ne visi to atceras un dara, tāpēc atgādinām – izlasi instrukciju un seko norādēm tajā!
  • Izvairies no “neoficiālas” pirotehnikas. Lai gan varētu šķist, ka lētāk ir labāk, tas to nebūt nenozīmē. Nelicencēti izplatītāji nereti pārdod nedrošu pirotehniku, kas apdraud lietotāju. Ja nevēlies, lai salūts pēkšņi sāk lidot virsū tev vai draugiem vai lai kāda petarde sprāgst rokā – pērc pirotehniku tikai no oficiāliem izplatītajiem!
  • Drošībai paņem līdzi ugunsdzēšamo aparātu – tu nekad nezini, kad pēkšņi uzpūtīs vējš, kas dzirksteli novedīs līdz kādai sausai priedei vai miskastei, kas pilna ar kartonu un papīru.
  • Ja pirotehniku esi iepircis krietnu laiku pirms svētkiem, uzglabā to sausā un vēsā vietā, nepakļaujot to liekam karstumam.
  • Gadās, kad kādai kastei vai raķetei noplīsusi degaukla – šādu preci brauc samainīt uz veikalu vai neizmanto. Nekādā gadījumā nemēģini auklu uzmeistarot pats!
  • Pārliecinies, ka salūtu šausi vietā, kur netraucē koki, elektrības stabi un vadi, kur nav dzīvojamo māju
  • Virsmai, no kuras tiek šauts salūts, jābūt līdzenai, lai raķetes lido uz augšu, nevis sāniem.
  • Iekārto pirotehniku tā, lai vējš pūstu prom no skatītājiem – tā izvairīsies no dūmiem, taču, ja ārā ir ļoti stiprs vējš, tad no salūta šaušana jāpārceļ uz mierīgāku laiku.
  • Ja degaukla nodeg, taču salūts neizšaujas, tad netuvojies kastei 15 minūtes, jo pastāv iespēja, ka tā pēkšņi aktivizēsies.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...