Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko darīt ar klaiņojošiem kaķiem un suņiem?

Suns un kaķis, Photo by Anusha Barwa on Unsplash

Suns un kaķis, Photo by Anusha Barwa on Unsplash

Aizvien biežāk iespējams ceļā sastapt klaiņojošus kaķus. Daudzstāvu māju iedzīvotājiem kaķi nereti ir gluži kā invāzija – tie savairojas pagrabos, zem pirmā stāva balkoniem. Un ar “kaķu laika” pienākšanu, tie kļūst arvien vairāk un vairāk. Ne visi cilvēki labprāt piedāvā klaiņojošu kaķi pieņemt savā aprūpē un dot tam mājas, tādēļ ir skaidrs, ka šie dzīvnieki turpina dzīvot uz ielas un instinktu mākti arī turpina vairoties. Nopietna problēma ir arī klaiņojoši suņi, jo tie var arī uzbrukt. Ko darīt ar klaiņojošiem dzīvniekiem?

Ja mani veselu, bet klaiņojošu dzīvnieku

Dzīvnieku aizsardzības likumā teikts, ka par klaiņojošu dzīvnieks uzskatāms tad, ja tas palicis bez pajumtes un īpašnieka aprūpes vai uzraudzības.

Ja Rīgā mani veselu dzīvnieku, kas klaiņo bez saimnieka, ieteikts griezties pie nobinājuma “dzīvniekupolicija.lv”, zvanot 25473333 nodibinājumam "dzivniekupolicija.lv". “Dzīvnieku policija” nodrošina klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu galvaspilsētā. Ir jāsniedz informācija par dzīvnieku un tā atrašanās vietu. Šādi jārīkojas noteikti, ja sastopi agresīvus suņus, jo tie mēdz apdraudēt cilvēku dzīvību.

Ja esi ziņojis “Dzīvnieku policijai” par klaiņojošu suņi, tad rēķinies, ka tos tver no plkst. 8.00 - 18.00. Agresīvus klaiņojošus suņus ķer arī ārpus iepriekš minētajam laikam.

“Dzīvnieku policijā” iespējams ziņot arī par dzīvniekiem, kas palikuši bez saimniekiem, piemēram, saimnieka nāves gadījumā.

Rīgā notvertie dzīvnieki, kuriem nav mājas, tiek nogādāti dzīvnieku patversmē “Ulubele”.

Ja klaiņojošs dzīvnieks manāms Tavā lauku sētā, tad Tev ir jāsazinās ar pašvaldību. Tas pats attiecas, ja mani bezpalīdzībā nonākušu dzīvnieku, piemēram, savainotu. Organizēt klaiņojošu vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu ir pašvaldības pienākums, bet to, kā notiek šādu dzīvnieku notveršana un tas, kas notiek pēc tās, noteikts pašvaldības saistošajos noteikumos.

Kā ierobežot klaiņojošus kaķus?

Lai ierobežotu klaiņojošu kaķu daudzumu galvaspilsētā, Rīgas pašvaldība īsteno kontroles programmu “noķer-sterilizē-atlaiž”. Kaķi tiek notverti, atrādīti vetārstam, kas piemēro sterilizēšanu un citas ārstējošās procedūras. Veselos kaķus sterilizē, potē pret trakumsērgu un pēc tam palaiž atpakaļ ielās.

Iesniegt pieteikumu par ielas kaķu sterilizāciju var fiziskas vai juridiskas personas, aizpildot veidlapu un iesniedzot to departamentā. Pēc tam dzīvnieka sterilizāciju veic rindas kārtībā.

Lasi arī:

Kas jāievēro, pavairojot un pārdodot mājdzīvnieku

Kā pareizi rūpēties par mājdzīvniekiem, mainoties gadalaikiem?

Profesionālā dzīvnieku barība vai svaigēšana – kas labāks suņa un kaķa veselībai?

Cik ilgi drīkst atstāt kaķi vienu?

Suns un kaķis, Photo by Anusha Barwa on Unsplash

Suns un kaķis, Photo by Anusha Barwa on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas