pixabay.com
Rudens ir laiks, kad ir pieejama visdažādāko dārzeņu
pārpilnība. Šajā gadalaikā tie arī ir vitamīniem bagātākie, tāpēc īpaši vērtīgi
. Šis fakts ir zināms arī lielākajai daļai vecāku. Taču ar zināšanu vien, mēdz
būt par maz. Kā rīkoties, ja bērns kategoriski atsakās ēst dārzeņus?
- Nekādā gadījumā nevajag bērnu mēģināt piespiest. Iestāsies tikai pretreakcija.
- Ir vērtīgi uz galda turēt salmiņos sagrieztos burkānus, papriku, kāļus, kolorābjus un citus dārzeņus. Garām skrienot, bērnam pašam roka pastiepsies pēc kāda dārzeņu stienīša. Protams, 100 % garantijas, ka tā notiks, nav. Bet ir vērts mēģināt. Svarīgi no šīs dārzeņu plates, ik pa laikam, uzcienāties arī pašam.
- Runāt par dārzeņiem. Nevis sakot: "Apēd burkānu, tur ir daudz vitamīnu!’’, bet nedaudz viltīgāk. Piemēram – ‘’Es šodien nopirku superspēju Brokoli! Tu arī gribēsi pamēģināt?’’. Uz mazām dāmām mēdz iedarboties tādas frāzes kā: "Varbūt vēlies nogaršot skaisto matu seleriju?’’
- Ar maziem bērniem mēdz nostrādāt arī klasiskais variants – interesantās formās sagriezti dārzeņi.
- Ja neviena no iepriekš minētajām metodēm īsti nestrādā, var mēģināt nedaudz pablēdīties – pievienot dārzeņus ēdieniem, kuros bērns tos nemaz nepamanīs. Piemēram, ja bērnam garšo biešu zupa – ideāli. Tai var pievienot jebkurus dārzeņus un pateicoties sarkanajai krāsai, citus dārzeņus bērns apēdīs nemanot. Arī tādam bērnu iemīļotam ēdienam, kā kartupeļu biezenis, var pievienot visdažādākos dārzeņus. Rīvētus dārzeņus var pievienot arī dažāda veida pankūkām, plācenīšiem, putrām un pat kūkām! Ar šo nelielo blēdību gan nevajadzētu pārāk pārspīlēt. Ja bērns sajutīs krasu garšas atšķirību, ēdiens visdrīzāk netiks apēsts! Un arī blēdība turpmāk vairs nedarbosies.
pixabay.com