Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko darīt, ja radušās grūtības atdot parādus?

parādu apmaksa, pexels.com

parādu apmaksa, pexels.com

Reizēm, situācijas spiesti, pieņemam lēmumus par kuru sekām domājam tikai saskaroties ar to postu. Spilgts piemērs neapdomātu lēmumu pieņemšanā ir naudas līdzekļu aizņemšanās. Vienalga, vai aizņemamies no uzņēmuma, iegādājoties preci uz nomaksu, vai no bankas vai kredītdevēja kompānijas – parakstot savstarpēju vienošanos jeb līgumu, un apstiprinot konkrētas summas atmaksu noteiktā periodā, esam kļuvuši par parādniekiem.

Sākotnēji lielākā daļa aizņēmēju domā – “es spēšu atmaksāt vai nomaksāt rēķinā minēto summu”, taču gadās neparedzēti papildus izdevumi, vai atklājas kāds nepamanīts nosacījums līgumā un cilvēks ir nonācis sprukās. Nav naudas, ko atdot un nav nevienas paziņas, kam vaicāt pēc padoma vai palīdzības. Šādās situācijās parādnieks mēdz nozust, neatbildēt uz ziņām – vēstulēm, īsziņām, e-pastiem, zvaniem, domājot, ka pēc kāda laika viss tiks aizmirsts, taču tā nenotiek.

Gadās arī situācijas, kurās mēs kā godprātīgi cilvēki neaizņemamies naudu, dzīvojam ievērojot noteikumus, strādājam kārtīgu darbu, maksājam nodokļus, ikdienā pat lieki nešķiežamies ar naudu, bet pēkšņi kā akmens uz galvas uzgāžas nenomaksātu parādu slogs. Bet kā? No kurienes? Es taču neesmu aizņēmies. Iedziļinoties sīkāk saņemtajā ziņā, saprotam, ka tas viss nav mūsu parāds, bet gan vecmāmiņas vai tēva un Tu kā vienīgais dzīvais radinieks, nu būsi tas īstais maksātājs.

Ir vēl daudz un dažādu situāciju, kurās varam būt kādam parādā, bet – kā no parādiem atbrīvoties un kā rīkoties, ja esi nonācis melnajā sarakstā? Vispirms būtu nepieciešams atrast profesionāli, kas efektīvi un kvalitatīvi palīdzēs tikt galā ar radušos situāciju, tādi speciālisti atrodami Zvērinātu Juristu birojos, kur darbinieki ir ar pieredzi šādu gadījumu risināšanā.

Noteikti profesionāļi sākumā pastāstīs, ka aizņemšanās gadījumā, vajadzēja ievērot principu – neaizņemies vairāk par 20% –30% no saviem mēneša ienākumiem, pretējā gadījumā, aizņemto summu nevarēsi atdot. Bet tā kā darbība jau veikta un Tavs šī brīža statuss ir parādnieks, kopā ar juristu nepieciešams veidot saturīgu plānu, kā atdot esošo parādu. Pirms tam, jāpārskata līgums, varbūt tajā ir kādi nekorekti nosacījumi, iespējams kredītsniedzējs aizdevis pārlieku lielu summu, kuru realitātē (skatoties uz ienākumiem mēnesī) nav iespējams atdot, kas savukārt ir pretlikumīgi no aizdevēja puses. Jāmeklē dažādi āķi un zemūdens akmeņi, kas varētu nākt par labu parādniekam un iespējams samazināt vai dzēst parāda summu.

Gadījumā, kad esi mantojis parādus, nepieciešama konsultācija, lai saprastu, kāpēc parādi jāmaksā Tev un kāda tipa parādi tie ir – komunālie maksājumi, kredīts kādam pirkumam, uz nomaksu paņemta prece vai kas cits. Nereti ir situācijas, kurās parādus mantojam no cilvēka, kurš tikai pēc papīriem ir mūsu radinieks, bet dzīvē kontakts ar šo personu nav bijis. Tad kopā ar juristu jāsagatavo pierādījumi, ka komunikācija iepriekš nav notikusi vai bijusi neveiksmīga vai ka agrāk (piemēram, ja parāds mantots no vecākiem) neesi saņēmis materiālu atbalstu no viņiem. Jāvāc fakti un pierādījumi, lai novērstu pēkšņo parādu birumu, un iespējams izvairītos no tiem pavisam. Tiesa gan, šis process ies caur atbildīgajām instancēm, un prasīs laiku, taču speciālisti noteikti ar to palīdzēs tikt galā.

Zvērinātais juridisko pakalpojumu birojs “Eiro Temīda” piedāvā pieredzējušu advokātu konsultācijas un pakalpojumus. Speciālisti ir kompetenti šādos jautājumos, tāpēc spēs izveidot rīcības plānu parādu atdošanai, kā arī nepieciešamības gadījumā vedīs sarunas ar iesaistītajām pusēm. Piesakies konsultācijai klātienē vai meklē informāciju mājaslapā - https://advokati-juristi.temida.lv/ .

parādu apmaksa, pexels.com

parādu apmaksa, pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas