Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko simbolizē Adventa jeb Adventes vainags?

Adventes vainags, Image by Myriams-Fotos from Pixabay

Adventes vainags, Image by Myriams-Fotos from Pixabay

Čiekuri, skujas, kociņi, kaltēti ziedi, krāsainas bumbas un figūriņas un sveces, bet, kā lai to saliek kopā? Izrādās, esam aicināt piedalīties Adventes vainaga meistarklasēs Iecavas pusē. “Meistarklases ir kā retrīts starp ziediem, dziļš un meditatīvs pasākums,” – pauž floriste, ziedu salona “Vēja Spārni” īpašniece Inga Oša Rautenšilde.

Kas ir Adventa vainags?

Adventa (no latīņu adventus, ko apzīmē vārds atnākšana) vainaga nosaukums tautā pārvērties par Adventes vainags. Neatkarīgi no nosaukuma niansēm, šis vainags ir gaidīšanas simbols, tas nes gaismu, mājīgu siltumu un svētku priekšnojautas. Četras svētdienas pirms Ziemassvētkiem tiek dēvētas par Adventa svētdienām un katrai no tām par godu Adventa vainagā aizdedz vienu svecīti. Jārod brīdis, ko veltīt mierīgām pārdomām, sevis sakārtošanai un Ziemassvētku gaidīšanai. Tradīcija aizsākusies jau tālajā 490. gadā, kad četru svētdienu nogrieznis pirms Ziemassvētkiem kristīgajā baznīcā tika pasludināts par grēku nožēlas laiku.

Adventes vainagu var gatavot līdz pašiem Ziemassvētkiem, tā ir dziļi personiska, meditatīva nodarbe. Floriste Inga aicina uz Meistarklasēm, - Kopā izgatavosim durvju vai galda vainagu, lai katrs var ielikt savu personisko vēlmi, aicinājumu un dvēseles noskaņu.

Adventa simboli un krāsas

Ja par pašu vainagu - aplis simbolizē mūžību, sveces – gaismas uzvaru pār tumsu, četras sveces – četrus posmus, pakāpienus vai nogriežņus ceļā līdz Ziemassvētkiem; priežu, egļu, kadiķu zari – mūžīgo dzīvību.

Četras sveces vainagā nes papildus simbolisko nozīmi:

  • Pirmā tiek saukta par Pravieša sveci. Tā iemieso cerību;
  • Otrā ir Betlēmes svece, kas aicina uz pestīšanu, grēku nožēlu;
  • Trešā - Ganiņu svece – simbolizē prieku;
  • Ceturtā ir Eņģeļu svece, kas izstaro augstāko mīlestību.

Inga norāda, ka vainagā katrs var ievietot to, ko vēlas redzēt – dziļi simboliska nozīme piemīt ziediem, formām, priekšmetiem. Floriste šodien viesojās kādā sākumskolas klasē, pastāstīja par florista ikdienu un kopīgi gatavoja Adventes vainagu, kur katrs bērns ievietoja savu bumbiņu ar personisko vēlēšanos.

Kādēļ svarīgi Adventa vainagu izgatavot pašam?

Roku darbiem allaž piemitusi īpaša enerģija. Pašu ģimenei gatavots Adventes vainags sniedz milzu gandarījumu, prieku par padarīto un apjausmu par rūpēm, kas tiek veltītas saviem mīļajiem.

5 iemesli, kādēļ doties uz Adventes vainaga Meistarklasi:

  • Adventes vainaga izgatavošanā asistēs profesionāla floriste, kura ar sirdi un aizrautību darbojas jau daudzus gadus;
  • Jums tiks dota iespēja izvēlēties sava vainaga sastāvdaļas visplašākajā sortimentā – ziedi, skujas, krāsainas bumbas, un citas formas dekoratīvi priekšmeti, kociņi, kaltēti augi, čiekuri, kastaņi, lapas, dzīvnieku, augu simboli, garšaugi un citi Adventes vainaga krāšņumam paredzēti elementi;
  • Mājīgā atmosfērā pavadīsiet laiku, kas pielīdzināms patīkamai meditācijai, retrītam starp ziediem un smaržām, iegūstot pievienoto vērtību – savu Adventa vainagu.

Sazinieties ar Vēja Spārni vadītāju Ingu un gūstiet patiesu baudījumu sava Adventes vainaga izveidošanā.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...