Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kur meklēt pirmo palīdzību svētku laikā?

Sagriezties (Image by Anja#helpinghands #solidarity#stays healthy from Pixabay

Sagriezties (Image by Anja#helpinghands #solidarity#stays healthy from Pixabay

Kaut arī Ziemassvētku laiks ir mierīgāks par citām svinībām, ir jābūt gatavam jebkurā laikā vērsties pie atbildīgās iestādes nepieciešamības gadījumā. Kur meklēt pirmo palīdzību svētku laikā, kad nav īsti skaidrs par to, kura iestāde strādā, kāds ir to darba laiks, vai šajā klusajā svinību laikā kāds var palīdzēt un, visbeidzot, kā rīkoties šādās situācijās pašam? Lūk, apkopojām svarīgāko.

Uzmanies ar uguni

Ziemassvētku tumšajā laikā iedegt svecīti vai krāsni siltumam un patīkamai noskaņai ir pašsaprotami, tomēr ik gadu tiek gūti neskaitāmi apdegumi, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni. Apdeguma traumas iegūt ir ļoti viegli. Pieskati sveces, adventes vainagus, kamīnus un krāsniņas, lai svētku liesmiņa nepārmetas uz kādu citu virsmu. Īpašu uzmanību pievērs, ja svētkos esi paredzējis lietot alkoholu. Labāk pirms tam nodzēs svecītes.

Aizrīšanās

Ziemassvētki nav iedomājami bez kārtīgas pārēšanās un arī aizrīšanās šajā laikā ir visai bieži novērota parādība. Ja gadījies aizrīties, atceries par pareizu pirmās palīdzības tehniku (zemāk video) un uzmani pie galda arī bērnus.

Sasitumi un citas traumas

Sasitumi gan vairāk ir aktuāli, ja Ziemassvētkos plānots doties uz kalnu vai veikt citas aktīvitātes, bet jebkuram, neatkarīgi no pasākuma norises, ir jāprot izvērtēt traumas nopietnību. Svarīgi neatstāt bez ievērības politraumas, jo nereti pēc skata nevar noteikt, ka cilvēkam izveidojies asinsizplūdums galvā, sevišķi, ja cilvēks ir apreibinošo vielu (tai skaitā – alkohola) reibumā. Citu ķermeņa daļu sasitumu nopietnību būs vieglāk izvērtēt, kā galvas traumu. Tāpat Ziemassvētkos bieži gadās sagriezties ēdiena gatavošanas laikā. Kārtīgi iztīri brūci un pārsien to, lai brūcē neveidojas infekcija.

Zvani 112

Ja pastāv briesmas dzīvībai, veselībai, drošībai, apkārtējai videi vai īpašumam, zvani 112. Kad dispečers atbildēs uz tavu zvanu:

  • Īsi pastāsti, kas noticis;
  • Nosauc precīzu adresi vai apraksti notikuma vietu;
  • Atbildi uz dispečera jautājumiem;
  • Pēc dispečera lūguma nosauc savu uzvārdu un telefona numuru;
  • Nekad nepārtrauc sarunu pirmais;
  • Esi sazvanāms, jo var rasties nepieciešamība ar tevi sazināties atkārtoti.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta nr. ir 113

Izlasi šos rakstus un nelaimē nepaliksi viens:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...