Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kuras 2022.gada apņemšanās būtu vērts īstenot?

Kvalitatīvs miegs, Photo by bruce mars on Unsplash

Kvalitatīvs miegs, Photo by bruce mars on Unsplash

Atzīsties! Vai esi kaut ko apņēmies, sākot jaunu gadu? Ik gadu tiek plānotas neskaitāmas apņemšanās uzsākt veselīgāku dzīvesveidu. Bieži vien uzstādītie mērķi netiek īstenoti, jo tie ir grūti izmērāmi vai mazās uzvaras prasa pārāk ilgu laiku, un tas liek rokām nolaisties bezdarbībā. Tomēr kuras apņemšanās būtu tiešām vērts īstenot? Kvalitatīvs miegs, soļošana un mazāk stresa

Kvalitatīvs miegs

Viens no veselīga dzīvesveida stūrakmeņiem ir kvalitatīvs miegs. Pieaugušam cilvēkam ir nepieciešamas vismaz septiņas stundas miega diennaktī. Ieteicamais miega ilgums ir jāievēro katru dienu, cenšoties ievērot arī līdzīgu gulētiešanas un atmošanās režīmu. Nepietiekams vai saraustīts miegs var radīt nopietnas sekas, piemēram, atmiņas un koncentrēšanās spēju traucējumus vai garastāvokļa svārstības. Aprēķināts, ka cilvēkam nepieciešamas vismaz 2555 stundas jeb septiņas stundas miega diennaktī. Bet, ja kādu nakti tomēr nav izdevies ievērot ieteicamās miega stundas, tad tās vajadzētu kompensēt ar papildu miegu, piemēram, atvēlot brīdi īsai diendusai nākamās dienas laikā, atgādina Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Soļošana

Pastaigas ir viens no efektīvākajiem fiziskās aktivitātes veidiem, kas stiprina muskuļus, palīdz saglabāt mentālo veselību un ir ikvienam viegli īstenojamas. Ieteicams, lai katrs pieaugušais ik dienu noietu vismaz 10 000 soļu jeb aptuveni astoņus kilometrus. Sākotnēji tā var šķist ļoti izaicinoša apņemšanās, taču soļu skaitu ir viegli palielināt, aizstājot ierastos pārvietošanās veidus un maršrutus.

"Skatoties gada griezumā, soļu skaits ir diezgan liels - pat 3,6 miljoni soļu jeb aptuveni 2920 km. Veikt ieteiktos soļus var šķist grūti, īpaši tiem, kuriem ikdienā jādarbojas pēc konkrēta darba grafika, tomēr ir daudz veidu, kā sākt vairāk kustēties. Piemēram, lifta vietā var izmantot kāpnes, pusdienu pārtraukumu papildināt ar īsu pastaigu pēc kafijas uz netālu esošo kafejnīcu vai aicināt ģimeni doties brīvdienu pastaigā uz parku," iesaka Mikus.

Mazāk stresa

Viens no veselīga dzīvesveida traucējošākajiem faktoriem ir stress, kas arī veicina fizisku un psiholoģisku diskomfortu. Stresu var izraisīt dažādas ikdienas situācijas un notikumi, kurus nespējam iepriekš prognozēt. Kad organisms izjūt stresu, asinīs izdalās stresa hormoni, kas paātrina sirdsdarbību un sašaurina asinsvadus, tādējādi liekot mums izjust izmaiņas arī pašsajūtā. Normāla pulsa frekvence miera stāvoklī ir no 60 līdz 100 sitieniem minūtē, tāpēc bieža pulsa frekvences paātrināšanās var būt saistīta arī ar pārmērīgām stresa situācijām. Sekot līdzi savam sirds ritmam iespējams ar viedpulksteņa vai fitnesa aproču palīdzību.

Kvalitatīvs miegs, soļošana un mazāk stresa ir tās 3 apņemšanās, kuras ir patiešām vērts pildīt 2022. gadā! Bet lai uzzinātu, ko šis gads Tev sola, noskaties zemāk detalizētu horoskopu!

Lasi arī:

Lai apņemšanās piepildītos, tās periodiski jāpārskata – uzskata Holšteinu ģimene

Agrita: Nav jāgaida jauns gads, lai apņemtos ko jaunu

Jauns gads, jaunas apņemšanās un.. jauna mājvieta?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...