Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lai brauktu ar ūdens motociklu, ir jānoliek tiesības

Ūdensmocis (Image by Madusanka Dahanayaka from Pixabay)

Ūdensmocis (Image by Madusanka Dahanayaka from Pixabay)

Vai zināji, ka, lai vadītu ūdensmoci, ir nepieciešamas atbilstošas kategorijas vadīšanas tiesības? Lai tādas iegūtu, ir jānokārto teorētiskais eksāmens CSDD. Tās ļaus vadīt ne tikai ūdens motociklu, bet jebkuru citu motorizēto atpūtas kuģi, kura garums nepārsniedz 12 metrus.

CSDD eksāmens ūdensmoču tiesībām

CSDD eksāmenā ir 20 jautājumi un tajā drīkst būt 2 kļūdas. Katram jautājumam atvēlēta 1 minūte, tātad eksāmens jānokārto 20 minūšu laikā.

Eksāmenam ir jāpiesakās iepriekš telefoniski, e.csdd.lv vai CSDD klientu apkalpošanas centrā, un uz to līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un derīga medicīniskā izziņa. Uz eksāmenu ierodies vismaz 30 minūtes pirms tam.

Kas jāzina, lai šo eksāmenu noliktu?

Lai noliktu eksāmenu un iegūtu vadītāja apliecību motorizēto atpūtas kuģu, kuru garums nepārsniedz 12 metrus, vadīšanai Latvijas iekšējos ūdeņos, nepieciešamās zināšanas un iemaņas ir jāapgūst pašmācības ceļā, bet tas ir viegli. Ir jāizlasa un jāzina "Noteikumi par atpūtas kuģu vadītāju apmācību, sertificēšanu un reģistrāciju". Papildus tam der internetā papētīt kuģošanas līdzekļu ugunis, zīmes un signālus, jo arī šādi jautājumi ir iekļauti testā.

Tāpat pirms tam mācību nolūkos un testam var iziet Ceļu satiksmes noteikumu testu kuģiem.

Atvēlot pāris vakarus teorijai, CSDD eksāmeniem un samaksājot 12,63 Eur, pavisam ātri var iegūt apliecību, kas ļauj vadīt atpūtas kuģus Latvijas iekšējos ūdeņos un arī braukt ar ūdens motociklu.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...