Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latvijā samazinājies atbalsts kažokzvēru audzēšanai

Foto: "Pixabay"

Foto: "Pixabay"

Latvijas iedzīvotāju atbalsts kažokzvēru audzēšanai pēdējos divos gados ir samazinājies par vairāk nekā sešiem procentpunktiem, aģentūrai LETA pavēstīja biedrības "Dzīvnieku brīvība" valdes priekšsēdētāja Katrīna Krīgere, pamatojoties uz pētījumu centra SKDS veikto aptauju.

Decembrī rīkotās aptaujas rezultāti liecina, ka lapsu, ūdeļu un šinšillu audzēšanu kažokādu ieguvei atbalsta 20% Latvijas iedzīvotāju, tostarp pilnībā atbalsta 7%, bet drīzāk atbalsta 13%.

Savukārt dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei neatbalsta 68%, tostarp pilnībā neatbalsta 44%, bet drīzāk neatbalsta 24%. Vienlaikus 2021.gada janvārī veiktajā aptaujā kažokzvēru audzēšanu atbalstīja 27% Latvijas iedzīvotāju, bet neatbalstīja 61%.

Krīgere atzīmē, ka Latvijā cilvēku atbalsts dzīvnieku aizsardzībai ar katru gadu pieaug, cilvēkiem dzīvnieki rūp, un viņi vēlas pārmaiņas dzīvnieku labā. Savukārt iniciatīvu "Eiropa bez kažokādām", kas pieprasa kažokādu ražošanas un tirdzniecības aizliegumu visā Eiropā, šobrīd parakstījuši jau vairāk nekā 53 000 Latvijas iedzīvotāju.

SKDS aptauju veica 2022.gadā, aptaujājot 1005 respondentus vecumā no 18 līdz 75 gadiem, kas dzīvo gan Latvijas pilsētās, gan lauku reģionos. Pētījumu mērķis bija noskaidrot Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret kažokzvēru audzēšanu, kā arī noskaidrot, vai sabiedriskajā domā šajā jautājumā ir vērojamas kādas izmaiņas laika gaitā.

Jau ziņots, ka "Dzīvnieku brīvība" vāc parakstus par kažokzvēru audzēšanas un kažokādu tirdzniecības aizliegumu visā Eiropas Savienībā (ES). Eiropas pilsoņu iniciatīva aicina Eiropas Komisiju visā ES aizliegt dzīvnieku audzēšanu kažokādu ražošanas nolūkā, kā arī zvēraudzētavās iegūtu kažokādu un tās saturošu izstrādājumu laišanu ES tirgū.

Kampaņas "Fur free Europe" dati liecina, ka patlaban savākti 1,378 miljoni parakstu. Iesniegšanai Eiropas Komisijā nepieciešams viens miljons parakstu, bet to vākšana turpinās, jo parakstu validēšanas procesā paredzams, ka kādus no parakstiem var atzīt par nederīgiem.

"Dzīvnieku brīvība" ir 2012.gadā dibināta biedrība, kuras mērķis ir izbeigt dzīvnieku ciešanas industriālajā lopkopībā.

Autors: LETA

Foto: "Pixabay"

Foto: "Pixabay"

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas