Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lietas, ko nezināji par filmu “Visvarenais Brūss”

Visvarenais Brūss tiek pie Dieva spējām, Photo by Jeremy Perkins on Unsplash

Visvarenais Brūss tiek pie Dieva spējām, Photo by Jeremy Perkins on Unsplash

Visvarenais Brūss ir viena no Džima Kerija klasikas. Tā joprojām ir viena no labākajām komēdijām šī jautrā aktiera karjerā, arī viena no ienesīgākajām filmām, kas jebkad uzņemtas. Visvarenajam Brūsam ir tik ambiciozs sižets un rūpīgi plānoti joki, kādus mūsdienās uzņemtajām filmās redz reti. Noskaties šo lielisko komēdiju jau 18. janvārī, plkst. 20:30 televīzijas kanālā 360TV! Lūk, ko, iespējams, nezināji par Visvareno Brūsu.

Dieva telefona numurs piederēja reāliem cilvēkiem

Filmas laikā parādās Morgana Frīmena Dieva tālruņa numurs. Tas radīja galvassāpes dažām nabaga dvēselēm, kurām reālajā dzīvē bija šāds numurs. Acīgākie skatītāji bija to piefiksējuši, un pēc tam nomocīja šī tālruņa numura īpašnieku, ar zvaniem, lai lūgtos Dievu.

Filma dažās valstīs tika aizliegta zaimošanas dēļ

Dažās pasaules daļās filma par parastu cilvēku, kas spēlē Dievu, tika uzskatīta par klaji svētu zaimošanu. Brūss patiesībā bija tik pretrunīgs, ka dažas valstis bija pietiekami sašutušas, lai aizliegtu tā sākotnējo atrādīšanu, piemēram, Ēģiptē un Malaizijā. Tikai tad, kad filmai abās valstīs tika piešķirts ekvivalents, tā tika nodota izlaišanai.

Džeks Nikolsons Dieva lomā

Visvarenā Brūsa Dieva loma netika īpaši radīta Morganam Frīmenam. Lai gan Dieva loma Frīmenam piestāv, pirmā loma tika piedāvāta nevienam citam kā trīskāršo Oskaru ieguvušajam Džekam Nikolsonam.

Morgans Frīmens uzņemšanas laukumā bija pretstats labestīgajam Dievam

Lai gan viņš filmā atveido Dievu, Morgans Frīmens neieņēma laipnā, visvarenā tēva tēlu filmēšanas laikā. Pēc saspringtas filmēšanas Džims Kerijs vēlāk intervijā savu līdzzvaigzni raksturoja kā "tik foršu un... biedējošu". Pēc viņu tikšanās Morgans Frīmens Džimam Kerijam sacīja: “Arī es priecājos iepazīties. Tagad nekad vairs nepieskarieties man. Aktieris atklājis arī to, ka visas filmēšanas laikā Frīmens esot “mētājies ar nejaukiem jokiem” ne vien par Džimu, bet arī citiem filmēšanas komandas darbiniekiem.

Pats Frīmens netic Dievam

Viņš varētu spēlēt Dievu filmā Visvarenais Brūss, taču tas nebūt nenozīmē, ka Morgans Frīmens pats ir ticīgs. Gadu gaitā vairākās Frīmens vairākkārt ir paudis savu sarežģīto viedokli jautājumā par to, vai Dievs pastāv. Viņam tā nav vienkārša “jā” vai “nē” atbilde, bet viņš brīvi atzīst, ka viņa "ticības sistēma neatbalsta radītāju kā tādu". Frīmens uzskata, ka cilvēki ir izdomājuši Dievu, un ja pats tam tic, tad tas esot tāpēc, ka domā, ka pats ir Dievs.

Melnādains aktieris, kas attēlo Dievu, tajā laikā tika uzskatīts par pretrunīgu

Filmēšanas laikā melnādainam aktierim atveidot Dievu uzskatīja par revolucionāru un dažos gadījumos arī pretrunīgu. Līdz tam brīdim Dievs parasti tika attēlots kā vecs, balts vīrietis ar gariem matiem un bārdu — tēlu, ko Brūsa Visvarenā Augstākās būtnes attēlojums sagrāva.

Filmas pamatā ir 1991. gada grāmata

Visvarenais Brūss nebija tikai Džima Kerija un Toma Šadjaka prāta projekts. Roberts Baušs, godalgotais deviņu romānu autors, bija cilvēks, kurš uzrakstīja 1991. gada grāmatu “Visvarenais es!”. Tas ir stāsts ir par automašīnu pārdevēju, kuram pēkšņi uz gadu tiek dota Dieva vara. Tiesības uz Bauša grāmatu iegādājās Disney. Tomēr, kad filma tika izlaista 2003. gadā, nekas netika minēts par Baušu vai grāmatu, kas acīmredzot iedvesmoja filmu.

Filma sākotnēji bijusi nežēlīgāka

No sākotnējā, oriģinālā filmas veikuma tika izgrieztas vairākas ainas, kuras tika uzskatītas par pārāk nežēlīgām, piemēram, aina, kurā ziņu raidītāja Evana Bakstera (Stīvs Kerels) galva uzliesmoja tiešraidē.

Tika pat izgriezts vesels varonis: Bobijs, Channel 7 darbinieks, kuru Brūss bija apsēdis ar dēmonu tikai tāpēc, ka viņš uzskatīja viņu par kaitinošu, kā arī citas vairākas epizodes.

Filma ir apsēsta ar konkrētu skaitli

Visvarenajā Brūsā skaitlim septiņi ir nozīmīga fona loma. Kristietībā septiņi tiek uzskatīts par Dieva skaitli. Brūss strādā 7. kanālā, brauc ar Saleen S7, satiek Dievu ēkas septītajā stāvā, tur septiņus pirkstus un palīdz Dievam tīrīt septītajā pulksten 7. Tikmēr Brūsa dzīvokļa numurs ir 304, un tā summa ir septiņi.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...