Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Mairita Rosicka atklāti par brīdi, kad nolēma aiziet no vardarbīgām attiecībām

Mairita Rosicka, 1188 Play ekrānšāviņš

Mairita Rosicka, 1188 Play ekrānšāviņš

Par vardarbību ģimenē apsūdzētā mūziķa Kristapa Strūberga bijušajai dzīves biedrei Mairitai Rosickai sarunā ar “Māmiņu kluba” vadītājām ir grūti noslēpt vilšanos par viņai izteiktajiem pārmetumiem par to, ka atļāvusies ģimenes lietas “iznest ārpusē”. “Nevis nevajag nest šīs apkaunojošās lietas ārā no mājas, bet gan mājās nevajag darīt neko tādu, par ko būtu kauns, ka kāds to uzzina!” – divu mazu bērnu māmiņas balsī saklausāmas patiesas sāpes.

Taču sabiedrības vienaldzība viņasprāt ir klusējošs atbalsts varmākam, un tādēļ katra sieviete, kura saņēmusies par piedzīvoto runāt atklāti, ir pelnījusi milzu uzslavu. Sievietēm, kas nonākušas toksiskās attiecībās un piedzīvojušas līdzīgas situācijas, Mairita iesaka, pirmkārt, padomāt par sevi un bērniem. Lai cik tas nebūtu apgrūtinoši un sāpīgi, pēc katra uzbrukuma ir jāveic visi birokrātijas noteiktie soļi – jāsauc policija, jābrauc uz slimnīcu, jādabū un jāglabā visi dokumentārie pierādījumi, lai pret varmāku varētu vērsties likumā paredzētajā kārtībā.

Pašai Mairitai lielu atbalstu sniedzis resursu centrs “Marta”, kur viņa iesaka vērsties arī citām vardarbībā cietušām sievietēm. “Pēc tam, kad man tur pateica “kad tev divmetrīgs vīrietis nākamo reizi iesitīs pa galvu tā, ka tu paliksi invalīde, vairs nebūs kam par taviem bērniem parūpēties” – manī notika lūzums. Viss, es vairs nedrīkstu tā dzīvot, es vairs neriskēšu ar savu veselību vai bērniem.”

Mairita saprot, cik grūti ir saņemties vērsties pret varmāku. Nu, kad viņa pati ir ieguvusi šo smago, bet vērtīgo pieredzi, Mairita ir gatava atbalstīt arī citas sievietes līdzīgā situācijā, un aicina arī rakstīt viņai personiski.

Mairitas Rosickas pieredzi par vardarbību attiecībās skaties 1188 Play video.

Skatieties arī:

Psihoterapeits Veselovskis - kā pārim saglabāt intimitāti pēc bērnu piedzimšanas

Tēva padoms, kā savaldīties dusmu brīžos

Markus Riva par skolas laikā piedzīvoto apcelšanu

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...