Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Mākoņkalns – Padebešu kalns ar pilsdrupām

Kalns ziemā, AlainAudet in Pixabay

Kalns ziemā, AlainAudet in Pixabay

Ieilgusī snigšana decembra pirmajā pusē baltas pēdas atstāja ne vien uz ceļiem, bet arī dabas tūrisma objektos, tostarp Mākoņkalnā, līdz kuram nokļūšanu stipri apgrūtināja gan biezā sniega sega, gan uz kāpnēm sakritušie krūmi un koki.

Starp debesīm un zemi

Mākoņkalns, kas atrodas netālu no skaistā Rāznas ezera, tiek dēvēts arī par Padebešu kalnu, un tā ir viena no dabas lieguma zonām Rāznas Nacionālā parka teritorijā. Šajā 249m virs jūras līmeņa augstajā paugurā ved dabas taka, un pašā Padebešu kalna virsotnē var aplūkot 13. gadsimtā celtās Volkenbergas pils drupas, no kurienes paveras pasakains skats gan uz Rāznas ezeru, gan bagātīgajiem un plašajiem mežiem.

Mākoņkalnu iespējams apmeklēt arī ziemā

"Sākumā visus spēkus veltījām pašvaldības ceļu attīrīšanai no sniega un nolūzušajiem kokiem, bet uzreiz pēc tam - 13.decembrī - ar lāpstām un zāģiem devāmies uz Mākoņkalnu, lai no ziemas stihijas "atkārotu" piekļuvi Mākoņkalnam," pastāstīja Mākoņkalna pagasta saimniecības vadītājs Rolands Kalvis. Sakopšanas darbos piedalījās aptuveni 20 algoto pagaidu sabiedrisko darbu strādnieki un pagastu saimniecību darbinieki no visiem Kaunatas apvienības pagastiem - Mākoņkalna, Stoļerovas, Kaunatas, Čornajas un Griškāniem. "Kopīgiem spēkiem nepilnas dienas laikā izdevās tikt galā - šobrīd no sniega ir attīrītas kāpnes pilnā garumā, skatu platforma, kā arī taciņas un stāvlaukums." Jāpiebilst, ka uz kāpnēm sakritušo koku un krūmu izciršanas darbi bija saskaņoti ar Dabas aizsardzības pārvaldi, jo Mākoņkalns atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā.

Rolands Kalvis smej, ka priecātos, ja tagad kādu laiku tik daudz nesnigtu. Bet, ja ziema tomēr turpinās sagādāt lielas kupenas, pagasta pārvalde rūpēsies, lai nodrošinātu ērtu piekļuvi Mākoņkalnam: "Jau pērn, redzot, ka cilvēki arvien vairāk Mākoņkalnu apmeklē arī ziemā, iesākām tīrīt kāpnes un skatu platformu." To pašvaldība apņēmusies turpināt darīt arī šogad, lai ikvienam būtu iespēja droši nokļūt Padebešu kalna virsotnē un vērot brīnišķīgo skatu uz Rāznas ezeru un apkārtnes klajumiem.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...