Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Māriņš Rītiņš ar nostaļģiju par savu pirmo Latvijas apmeklējumu

Mārtiņš Rītiņš, 1188 Play ekrānšāviņš

Mārtiņš Rītiņš, 1188 Play ekrānšāviņš

Ilggadīgais restorāna “Vincents” saimnieks un tautā iemīļotais kulinārijas un dziedāšanas šovu varonis Mārtiņš Rītiņš raidījumā “Rezervēts” emocionāli atsauc atmiņā savu pirmo ciemošanos Latvijā 1980.gadā. Ļoti neparasts un pat šokējošs toreiz bijis itin viss, jau sākot ar pašu sagaidīšanu, uz kuru ieradušies vairāk kā 20 radinieku. Tajos laikos iespēja redzēt "ārzemnieku” bija liels notikums, tādēļ satikt Mārtiņu no Kanādas ieradušies pat tādi radi, kādus līdz šim Latvijas ģimene nebija vaigā sastapusi.

Rītiņš bijis neizpratnē par politikas diktētajiem ierobežojumiem, piemēram to, ka viņa radiniekiem nav bijis ļauts ienākt viesnīcā “Latvija”, ka viņi baidījušies atklāti iet pie Brīvības pieminekļa un kur nu vēl tur fotografēties. Ne mazāk šokējoša bijusi valdošā nabadzība un tukšie veikalu plaukti. Vēlākais restorānu guru atceras, ka toreiz no Kanādas savedis Latvijas radiem cieti žāvētas desas un citus šeit grūti pieejamus gardumus.

Tomēr, neskatoties uz šo visu, Rītiņam Latvijā iepaticies tik ļoti, ka beigās nemaz nav gribējis braukt atpakaļ. Kā viņš šķelmīgi piebilst, toreiz viņš bijis jauns un traks students, un vizītes noslēgumā šeit izstrādājis ko neaizmirstamu - cik efektīvi Mārtiņš savulaik atstāja Latviju, skaties 1188 Play video.

Skatieties arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...