Sejas maska (Image by zandy126 from Pixabay)
Vai zināji, ka ilgstoša sejas masku nēsāšana var izraisīt ādas slimību, kas nodēvēta par maskni, apspēlējot vārdus “maska” un "akne”? Maskne rodas uz ādas tajās vietās, kas tieši saskaras ar sejas masku, kā rezultātā ap muti un zoda parādās pūtītes jeb akne. Tā ir acīmredzama, tāpēc daudzi var justies neērti. Ņemot vērtā, ka sejas masku nēsāšana visā pasaulē ir ļoti vajadzīga un nepieciešama lieta, lai no tās izvairītos, ir jāņem vērā pāris būtiskas lietas.
Kas izraisa maskni?
Sejas maskas kā tādas nav masknes izraisītājās. Maskne rodas, kad cilvēki nēsā sejas masku cieši piespiestu pie sejas un ilgu laiku, proti, ilgstoši tiek aizsprostotas poras. Tas ir līdzīgi, kā ar pārāk biezu kosmētiku – arī biezs grims aizsprosto poras, radot ādas iekaisumu.
Kā maskni var novērst?
- Nelieto vienreiz lietojamo sejas masku atkārtoti un lieto sejas masku pareizi;
- Nomaini auduma sejas masku vismaz 2 reizes dienā, lai samazinātu nevajadzīgas eļļas uzkrāšanos šajā rajonā;
- Nomazgā seju pēc sejas maskas nēsāšanas ar ūdeni vai tīrīšanas līdzekli, kas nesatur eļļu;
- Rūpējies par veselību, samazinot miltu un cukura patēriņu, kā arī samaziniet stresa līmeni, jo šīs lietas būtiski var ietekmēt ādas veselības stāvokli.
Lai ārstētu maskni, vispirms noteikti ir jāpiesakās vizītē pie dermatologa, lai pārliecinātos, ka pūtīšu izraisītājs tiešām ir pārāk ilgi nēsāta sejas maska nevis citi ārējie faktori vai alerģijas. Speciālists arī ieteiks maksnes ārstēšanai nepieciešamos līdzekļus un dos norādījumus. Pa lielam to ārstē kā jebkuras citas pūtītes, bet pašā pamatā ir rūpes par savu veselību – atbilstošs miega daudzums, ikdiena bez stresa, pareiza sejas kopšana, pareizs uzturs, svaigs gaiss un fiziskās aktivitātes.
Iespējams, tev noderēs arī šie raksti:
- 7 padomi, kā novērst ādas slimību uzliesmojumus;
- Kādas ādas slimības aktualizējas ziemā?
- Kas ir atopiskais dermatīts un kā ar to cīnīties?
- Pēc skūšanās pumpas un sarkana āda - ko darīt?
Sejas maska (Image by zandy126 from Pixabay)