Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

"Muzeju naktī" ļaujies kultūrai virtuāli, tiešsaistē

Rundāles pils, ekrānšāviņš

Rundāles pils, ekrānšāviņš

Jā, šogad tik ļoti iemīļotais pasākums "Muzeju nakts", kas bija paredzēts 16.maijā, ir atcelts, turklāt visā Eiropā. Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar pasaules un Latvijas vēsturi, piedalīties dažādos īpašos pasākumos un akcijās un piešķirt muzeja apmeklējumam īpašu šarmu, ko garantēja tumsa, īpašais apgaismojums un muzeju senatnīgā elpa. Tieši tādēļ mēs negribam atteikties no tā pavisam. Šogad aicinām "Muzeju nakti" atdzīvināt, dodoties uz pasules muzejiem virtuāli, kā arī izstaigāt Rundāles pili un Stūra māju.

Latvijā apskati Stūra māju un Rundāles pili

Dodies uz Rundāles pili un Stūra Māju virtuāli. Katrai no tām ir savs stāsts, savs laiks vēstures grāmatas lappusēs. Rundāles pilī iepazīsti greznību un unikālu arhitektūras pērli, bet Stūra Mājā atskaties uz notikumiem, kas vairojuši latviešu spēku un patriotisma jūtas.

Tāpat ar Latvijas mākslas "zelta fondu" vari iepazīties "Google Cultural Institute" vidē:

  • Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma darbu attēlu galerija stāsta par Latvijas glezniecības un grafikas pagātni, atspoguļojot 19.–20. gadsimtu mijas mākslai raksturīgās pārmaiņas, ko katra radošā personība spējusi atklāt savā individuālajā redzējumā un mākslinieciskajās izpausmēs, kas savienojas daudzbalsīgā vēstījumā par dzimto dabu, vēstures notikumiem, vēroto sadzīvi un cilvēkiem.
  • Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA pievienojis reprodukcijas no ārzemju glezniecības kolekcijas, parādot spilgtākos 16.–19. gadsimta Eiropas mākslas paraugus.
  • Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs virtuālajai kolekcijai pievienojis nelielu, bet unikālu Rīgas mākslas porcelāna krājumu, kas ļauj gūt priekšstatu par porcelāna mākslas nozari Latvijā 20. gadsimta 20. un 30. gados, kā arī novērtēt tā spožākās virsotnes un neparasto stilistisko daudzveidību.
  • Romana Sutas un Aleksandras muzejs pievienojis Romana Sutas mākslas darbus, kuri dod ieskatu autora daudzpusīgajā radošajā darbībā, kam bija ļoti nozīmīga loma Latvijas modernajā mākslā.

Par iespēju apskatīt šos Latvijas dārgumus paldies ir jāsaka "Google Cultural Institute", kas ir unikāla tiešsaistes platforma, jo sniedz vēl nebijušu iespēju – apskatīt augstas izšķirtspējas mākslas darbu attēlus, videomateriālus, dokumentus no dažādiem pasaules mākslas muzejiem, galerijām, arhīviem un bibliotēkām. Resurss ļauj saskatīt darbu vissmalkākās detaļas, „doties” virtuālās muzeju tūrēs un veidot savas virtuālās kolekcijas.

Muzeji pasaulē

  • Ņujorkas Metropoles mākslas muzejs ļauj iepazīties ar vairāk nekā 5000 gadu senu mākslas vēsturi un priekšmetiem no visas pasaules. Tev ir iespēja izstaigāt vienu no iespaidīgākajām modes galerijām pasaulē, kur atrodama informācija gan par Koko Šaneli, gan Kristianu Dioru, gan citiem modes galma augstākajiem.
  • Gugenheima muzejā tiešsaistē izvietota vairāk nekā 1700 mākslas darbu kolekcija, kurā pārstāvēti 625 mākslinieki un kopumā vairāk nekā 8000 mākslas darbu. Tajā varēsi iepazīties ar modernā un postmodernā mākslu, un mesties oriģinālalajā krāsu pasaulē.
  • Vašingtonā esošais Nacionālais dabas vēstures muzejs piedāvā plašu virtuālo ekskursiju klāstu - gan pa pastāvīgo ekspozīciju, gan arī pašlaik aktuālakām izstādēm. Šis varētu patikt bērniem.
  • Pasaules grandiozākais mākslas muzejs "Luvra" piedāvā dažādas virtuālās ekskursijas, piemēram, Ēģiptes relikvijas, Apolona galerija, Luvras vēsturiskā aizsarggrāvja paliekas, un citas.
  • Tiešsaistē apskatei pieejami arī vairāki muzeji Vatikānā, virtuālajām tūrēm izvedot pa ievērojamām vietām un neizsakāmi skaistu arhitektūru.
  • Tāpat arhitektūras krāšņumu vari doties baudīt uz Ermitāžu - otro lielāko muzeju pasaulē, kurā atrodama iespaidīga mākslas kolekcija.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...