Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

VIDEO: Nebiedē, bet paskaidro - kā rūpēties par bērna drošību vasarā?

Foto: DanaTentis/Pixabay.com

Foto: DanaTentis/Pixabay.com

Visbiežāk pozitīvākās bērnības atmiņas saistās tieši ar vasaru - kad kopā ar draugiem visu dienu bezbēdīgi spēlējāmies un skraidījām pagalmā, braucām ar riteņiem, peldējāmies, šūpojāmies šūpolēs un sarīkojām neaizmirstamu futbola maču. Tiesa, nereti šīs aktivitātes pavadīja sīki sasitumi, nobrāzti ceļi un elkoņi.Tāpēc, līdz ar siltāka laika iestāšanos, kad bērni aktīvi darbojas ārpus mājas, vecākiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, lai zinātkārās atvases pasargātu no daudz bīstamākām traumām. Televīzijas sievietēm “STV Pirmā!’ ģimeņu raidījums “Māmiņu Klubs” skaidro – kā rūpēties par bērnu drošību vasarā? Kas jāņem vērā vecākiem un pašiem bērniem? Un galu galā – kā par drošības jautājumiem runāt bērniem saprotamā valodā?

Eksperti aicina nebiedēt, bet paskaidrot konkrētus noteikumus un sekas to neievērošanā. Tāpat mudina neaizmirst, ka tieši vecāki ir savu bērnu lielākais piemērs - ja vēlies, lai atvase braucot ar velosipēdu liktu galvā ķiveri, tev tā jālieto arī pašam. Tāpēc pirms izvirzi striktus drošības likumus, izvērtē, cik daudzus no tiem esi gatavs ievērot arī pats?

Lai drošības noteikumi paliktu bērna atmiņā, ieteicams pat sagatavot īpašu līgumu, kurā kopīgi ar atvasi uzrakstīt vai uzzīmēt ģimenes drošības noteikumus un, tos svinīgi parakstot, arī apņemties ievērot. Līgumā noteikti vajadzētu iekļaut punktu, ka bērns informē vecākus par savu atrašanās vietu – ja dodas spēlēties ar draugiem ārpus pagalma, vecākiem jāzina, uz kurieni un ar ko viņš plāno doties, kad būs atpakaļ.

Tāpat jāvērš uzmanība drošības jautājumiem – braucot ar riteni vai skrejriteni, ķivere ir obligāta. Jāpārrunā rīcība ūdenstilpņu tuvumā – peldēties atļauts tikai pieaugušo uzraudzībā un tikai pazīstamās vietās. Jāvērš bērna uzmanība arī faktam, ka nedrīkst sazināties un iet līdzi svešiem cilvēkiem, kā arī jāatgādina, ka nepabeigtas ēkas vai jaunceltnes ir bīstamas un nav piemērota vieta rotaļām.

Vērts pārrunāt arī ugunsdrošības jautājumus un to, ka ar sērkociņiem spēlēties nedrīkst nedz ārā, nedz iekštelpās. Līdz ar vasaras brīvlaika sākšanos, eksperti rekomendē arī pārliecināties vai bērni zina, kur vērsties un uz kādu telefonu zvanīt, ja noticis kāds negadījums? Ir vērts atgādināt visus pamatjautājumus, kurus uzdos neatliekamās palīdzības dienesta dispečers – izrunājiet, ka ārkārtas situācijās būs jānosauc ne tikai savs vārds uzvārds, bet arī vecāku, būs jāzina sava adrese, kā arī vecāku telefona numurs.

Drošības notiekumi bērnu ausīm var šķist pārāk strikti un ierobežojoši, tāpēc vecākiem ieteicams rūpīgi pārdomāt, tieši kā tos izskaidrot atvasēm. “Biedēt bērnus nevajag. Vajag paskaidrot, kāpēc ir svarīgi, piemēram, neiet pie elektrības kastes, kāpēc ir svarīgi neaiztikt šo svešo suni. Ir jāizskaidro, kādas var būt sekas. Un ik pa laikam šie noteikumi jāatgādina.” Padomu vecākiem sniedz pediatre un “Rimi bērniem” eksperte veselības jautājumos Sanita Mitenberga.

Ieklausies trīs bērnu māmiņas pieredzē un uzzini, kas vēl jāņem vērā, rūpējoties par drošības jautājumiem vasarā.
Foto: DanaTentis/Pixabay.com

Foto: DanaTentis/Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas