Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Nedēļas nogalē durvis vērs Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš

Ziemassvetku tirdziņš. Foto:Humphrey Muleba, Pexels.com

Ziemassvetku tirdziņš. Foto:Humphrey Muleba, Pexels.com

Pēc divu gadu pārtraukuma Pirmajā adventē, 27.novembrī, Doma laukumā oficiāli durvis vērs tradicionālais Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš, kas svinēs arī savu 20. jubilejas sezonu. Tirdziņš darbosies līdz 2023.gada 1.janvārim, un tajā varēs iegādāties dāvanas, sajust Ziemassvētku atmosfēru un baudīt plašu kultūras programmu. Testa režīmā tirdziņš būs atvērts jau no 26.novembra plkst.10:00.

Lai rīdziniekiem un pilsētas viesiem radītu Ziemassvētku sajūtu, kā arī atzīmētu, ka oficiāli ir sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks, Doma laukuma tirdziņā darbosies vairāk nekā 80 tirgotāju, amatnieku, mājražotāju un rokdarbnieku, kas piedāvās iegādāties gan Ziemassvētku dāvanas, gan nobaudīt gardus ēdienus un dzērienus.

Latvijas amatnieki piedāvās dažādus ar rūpību un sirds siltumu radītus vietējos darinājumus, kurus svētkos izvēlēties saviem draugiem un ģimenei - rotas, rotaļlietas, aitādas izstrādājumus, adījumus, stikla izstrādājumus, sveces, produkciju no bišu vaska, ēdamas un dzeramas dāvanas un suvenīrus.

Līdztekus tradicionālajiem svētku ēdieniem un dzērieniem - piparkūkām, grauzdētām mandelēm, pelēkajiem zirņiem, štovētiem kāpostiem un karstvīna - būs baudāma arī tādi ēdieni un dzērieni kā plovs, borščs, beļģu vafeles, pildītas pankūkas, Latvijā ražoti vīni utt. Doma laukuma sarkanajā namiņā varēs atpūsties siltumā pie kamīna un baudīt karstos dzērienus.

Tirdziņā līdzīgi kā aizvadītos gadus īpaši gaidīs ģimenes ar bērniem - tirdziņā būs sastopams Ziemassvētku vecītis un rūķi. Tāpat varēs izvizināties karuselī, nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, brīvdienās iemēģināt roku piparkūku cepšanā, kā arī klātienē apskatīt dzīvas aitiņas.

Piektdienu vakaros uzstāsies Latvijā pazīstami DJ - Artis Volfs, Lina Samsonova, Kārlis Ķilkuts, Artūrs Krūzkops, Jāns, savukārt jaungada naktī - Toms Grēviņš. Sestdienās un svētdienās uz skatuves uzstāsies dažādi vokālie ansambļi, kori un grupas - "Hāgenskalna Muzikanti", Folkloras kopa "Luča", "Jacob Noiman band", etno kompānija "Zeidi", grupa "The Bad Habbits", kā arī vokālie ansambļi un kori no Liepājas, Aizkraukles, Ādažiem u.c. pilsētām. Jautrās dejās aicinās Rīgas Danču klubs, savukārt "Lielkrūzes rūķi" parūpēsies par radošām un interesantām rūķu darbnīcām.

11.decembrī plkst.10:30 interesenti un entuziasti aicināti piedalīties kopīgā Ziemassvētku vecīšu skrējienā un gājienā "Santa’s Fun Run and walk". Pasākuma sākums un noslēgums būs Doma laukumā, taču skrējiena maršruts vedīs pa vairākām lielākām un mazākām Vecrīgas ielām.

Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 31.decembrī plkst.20:00 vakaru ieskandinās Ivo Grīsniņš-Grīslis ar grupu, pēc kuras plkst.22:00 vakaru ar kopīgām dejām līdz pat 02:00 naktī aicinās pavadīt DJ Toms Grēviņš.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa darba laiks:

Pirmdiena - ceturtdiena no plkst.11:00 līdz 21:00

Piektdienās un sestdienās no plkst.10:00 līdz 22:00

Svētdienās no plkst.10:00 līdz 20:00

Ziemassvētku vecīša namiņa darba laiks:

Ceturtdienās un piektdienās no plkst.16:00 līdz 21:00

Sestdienās no plkst.12:00 līdz 20:00

Svētdienās no plkst.12:00 līdz 18:00

Informāciju sagatavoja Anna Blaua.

Kur vēl aizbraukt:

Kur šajā sezona forši un izdevīgi aizbraukt paslēpot

Stilīgākas un skaistākās naktsmītnes Zemgalē

Neticami iespaidīgais dzīvā sudraba muzejs Limbažos


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...