Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

No jaunā gada Latvijā palielinās minimālā alga līdz 500 eur

Minimālā alga (Image by Alexas_Fotos from Pixabay)

Minimālā alga (Image by Alexas_Fotos from Pixabay)

Šodien, 24. novembrī, valdības sēdē pieņemti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz minimālās algas palielināšanos 500 Eur apmērā. Tas stāsies spēkā no 2021.gada 1.janvāra. Pieņemtie noteikumi attiecas uz darba devējiem un darba ņēmējiem. Aprēķināts, ka darbinieks, kuram darba alga ir aptuveni 430 eiro mēnesī, pēc jaunajiem noteikumiem mēnesī saņems par aptuveni 50 eur vairāk, informē Labklājības ministrija.

Centrālās statistikas pārvaldes dati par 2020.gada jūniju liecina, ka darba ņēmēju skaits, kuriem darba ienākumi ir minimālās mēneša darba algas apmērā 430 eiro un mazāk, bija 138,1 tūkstoši cilvēku, tai skaitā privātajā sektorā – 112,7 tūkstoši, bet sabiedriskajā sektorā – 22,6 tūkstoši cilvēku. Savukārt, darba ņēmēju skaits, kuriem darba ienākumi bija tieši minimālās mēneša darba algas apmērā, bija 16,2 tūkstoši cilvēku, tai skaitā privātajā sektorā – 12,7 tūkstoši, bet sabiedriskajā sektorā – 3,2 tūkstoši cilvēku.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...