Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Obligātā dienesta noliedzējs : "Ja man obligāti jāiet armijā, lai visas sievietes iet kulinārijas kursos"

Obligātais militārais dienests. Goto: RODNAE Productions, Pexels.com

Obligātais militārais dienests. Goto: RODNAE Productions, Pexels.com

Diskusijas par obligāto militāro dienestu ir spraigas. Ir vīrieši, kuri kaut rīt jau gatavi doties uz militārajām mācībām, bet ir arī tādi, kuriem nākotnes ainas militārajos poligonos uzdzen šausmas. Vienu no šādiem obligātā militārā dienesta noliedzējiem aicinājām uz nelielu sarunu. Mārtiņš ( vārds mainīts) ir 24 gadus vecs, strādā IT jomā, viņam ir tālejoši karjeras mērķi un nav ne mazākās intereses par militāro jomu.

Kādas bija tavas pirmās domas, kad izdzirdēji par obligāto militāro dienestu

Neslēpšu, ka es biju šausmās. Man nav ne mazākās vēlēšanās tajā visā iesaistīties. Man ir darbs, man ir plāni. Es negribu tagad skraidīt pa mežiem un mācīties šaut. Es pat nebaidos teikt, ka uzskatu to par tādu, kā mūsdienu verdzību. Pat piespiedu darbs cilvēkam ir jāveic, ja viņš kaut ko ir nogrēkojies. Ko es esmu nogrēkojies?

Vai tu neesi savas valsts patriots?

Es esmu Latvijas pilsonis. Protams, ka man ir svarīga savas valsts drošība, bet es neesmu tik pārliecināts, ka mūsu valstij tieši šobrīd draud kādas tiešas militāras briesmas. Es maksāju nodokļus, no nodokļu maksātāju naudas mēs gana daudz līdzekļus tērējam profesionālās armijas uzturēšanai. Tagad mēs tērēsim arī kaudzi naudas, lai pa poligoniem dzenātu kaudzi nejēgas, no kuriem varbūt tikai daži vispār spēs kļūt par kaut cik jēdzīgiem kareivjiem. Un vai tie daži kaut kādā veidā spēs palīdzēt valsts drošībai apdraudējuma gadījumā? Ļoti šaubos.

Kas tevi visvairāk baida saistībā ar obligāto militāro dienestu?

Pirmkārt, kā jau teicu – es negribu tērēt savu laiku tādām muļķībām. Otrkārt, esmu pilnīgi pārliecināts, ka man nav ne mazāka talanta šajā jomā. Treškārt, mani māc zināmas bažas par to, ka viena daļa no tiem brīvprātīgajiem, kuri tur būs salasījušies, patiesībā būs bariņš ne visai gudru cilvēku, kuri pārskatījušies Holivudas filmas. Es negribu, lai kāds mani sava stulbuma pēc tajās mācībās savaino.

Sabiedrībā daudz diskutēts arī par to, ka varbūt arī sievietēm vajadzētu obligāto dienestu

Protams. Dzimums mūsdienās vairs nav noteicošais faktors, lai pielāgotu cilvēkam sociālpolitiskas funkcijas. Ja man kā vīriešu dzimumu pārstāvim ir jāiet kara apmācībās un sievietēm nav. Tad varbūt dāmām vajadzētu tikmēr apmeklēt valsts apmaksātus
obligātos kulinārijas kursiņus? Tad nākot mājās vīrietim, kurš nesen būs apguvis kara gudrības vismaz prāts būtu mierīgs par vakariņām. Sievietes būtu parūpējušās, ka pavardiņš vēl ir silts. Un otrkārt – varbūt militārais dienests būtu interesantāks, ja tur būtu daudz smuku meiteņu.

Ko tu domā par obligātajā dienestā iesaucamo vecuma diapazonu?

Kāpēc tikai no 18 līdz 27 gadiem? Pēc 27 gadiem cilvēki kļūst par pilsoņiem, kuriem iestājās piespiedu darba nespējība? Absurds! Jāpalielina diapazonu no pilngadības līdz pensionēšanas vecumam! Ja visiem, tad visiem.

Interesanti:
Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...