Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Padomi, lai Adventes vainags nekļūtu par ugunsgrēka iemeslu

Ugunsgrēks, foto - Daniel Tausis, Unsplash

Ugunsgrēks, foto - Daniel Tausis, Unsplash

Lai arī Adventes laiks ir skaists un svinīgs, jo īpaši, kad gaiši deg svecītes Adventes vainagā, laicīgi jāpadomā par ugunsdrošību gan veidojot adventes vainagu, gan svecīšu degšanas laikā. Seko padomiem, lai adventes vainags nekļūtu par ugunsgrēka iemeslu!

Uzstādi dūmu detektoru!

Katru gadu VUGD saņem pastiprināti daudz izsaukumus par pēkšņiem ugunsgrēkiem tieši ziemas laikā. Lai gan ugunsgrēki var notikt jebkur, dati liecina, ka ¼ daļa ugunsgrēku notiek tieši mājokļos. Atgādinām, ka no šā gada 1. janvāra pieņemta obligāta prasība – obligāti katrā mājā jābūt vismaz vienam dūmu detektoram, bet daudzstāvu ēkās – katrā stāvā. Privātmājās papildus jābūt ugunsdzēšamajam aparātam.

Dūmu detektori ir dažādi, sākot no vienkāršākiem, kas darbojas ar bateriju, līdz pat ugunsdzēsību sistēmām, kas aprīkotas ar signalizāciju un paziņojumiem par ugunsgrēka iespēju, piesaistot automātiski ugunsdzēsēju brigādes.

Adventes vainagu veido maksimāli ugunsdrošu

 • Kad veido adventes vainagu, centies to veidot no maksimāli ugunsdrošiem materiāliem. Ja veido no skujkokiem, ideālākais variants, ja pamatnei lietosi oāzi, kuru var mitrināt. Sausas skujas deg ļoti labi, tādēļ tieši mitrinātā oāze var veiksmīgi noturēt skujas pietiekami mitras līdz pat pēdējai adventes dienai.
 • Izvairies no dekorācijām, kas var saskarties ar svecēm. Labāk veido dekorācijas vienā vainaga malā, bet sveču vietu atstāj tukšu, paredzētu tikai svecēm.
 • Izvieto sveces Adventes vainagā atstatus! Nenovieto tās pārāk tuvu vienu otrai, lai izvairītos no iespējas, ka karstumā sveces (jo sevišķi, ja tās ir garās sveces), kas atrodas blakus iedegtai svecei, sāktu kust un liekties.
 • Obligāti izmanto ugunsdrošus sveču paliktņus! Nekādā gadījumā nestiprini sveces vainagā bez sveces paliktņiem! Tagad ir iegādājami dzelzs paliktnīši, kurus var ērti iespraust vainagos un tiem ir durkļi, uz kā uzdurt sveces, lai tās turas stabili. Izvairies no stikla paliktņiem, jo tos nevar kārtīgi iestiprināt vainagos, līdz ar to pastāv iespēja, ka tie var krist.
 • Izvēlies piemērota izmēra sveces! Svecēm ir jābūt mazākā rādiusā par sveces paliktni! Turklāt, labāk izmantot īsas sveces, nevis garas.
 • Zem vainaga obligāti novieto ugunsdrošu paliktni, kaut vai atbilstoša izmēra šķīvi! Tas mazinās risku aizdegties virsmai gadījumā, ja nokritusi svece vai aizdedzies vainags.
 • Iespēju gadījumā izmanto mākslīgās sveces vai lampiņas! Mūsdienās ir pieejami dažādi dekori, kas aizstāj visādas nedrošas lietas, tai skaitā sveces. Ir daudz un dažādas mākslīgās svecītes, kas ne tikai nevar izraisīt ugunsgrēku, bet arī izskatās krāšņi un pieejamas dažādos dizainos. Kā alternatīvu var izmantot arī dekoratīvās lampiņas, piemēram saritinātas īsās virtenītes, kas darbojas uz baterijām. 4 šādas virtenītes ļoti skaisti mirgo un aizstāj sveces adventes vainagā.

Ievēro ugunsdrošības prasības!

 • Vēlreiz atgādinām – dūmu detektors ir obligāts katrā mājā!
 • Aizdegtas sveces vienmēr novieto uz drošas pamatnes! Nekad nenovieto sveces vietās, kur tās var nokrist.
 • Nededzini sveces caurvējā!
 • Nekādā gadījumā neiededz sveces ugunsnedrošu priekšmetu tuvumā, piemēram, uz palodzes, pie aizkariem! Ja iededz sveces, novāc visus ugunsnedrošos priekšmetus to tuvumā.
 • Neatstāj degošas sveces bez uzraudzības un uzmani bērnus un mājdzīvniekus! Ja mājās ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, sveces nekādā gadījumā nenovieto tiem pieejamās vietās, turklāt nekad ne uz vienu mirkli neatstāj iedegtas bez savas uzraudzības! Labāk nopūt sveci pirms ej uz otru istabu kaut uz mirkli, jo sevišķi, ja pastāv iespēja, ka bērns var to kaut gribēt apraudzīt vai kaķis ar asti nogrūst.

Lai svētku laiks tiek pavadīts patīkamās noskaņās, laicīgi parūpējies par drošību un tad jau var gādāt dāvanas un jau pamazām apdomāt, ko klāt uz svētku galda.

Lasi arī:

Vai ugunsdrošībai ar dūmu detektoru vien pietiek?

Tehniskā apsardze - no dūmu detektora līdz ūdens noplūdes detektoram

Kur novietot dūmu detektoru?

Mazā rudens maģija – kā īstā sveces krāsa var Tev palīdzēt?

Ziemassvētku dāvanas – idejas, ko dāvināt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...