Mājdzīvnieks, Photo by Eric Ward on Unsplash
Neviens nevēlas domāt par iespēju, ka mīļotais mājdzīvnieks pazudīs, taču tā ir realitāte, kurā visiem mājdzīvnieku īpašniekiem ir jāveic piesardzības pasākumi. Lai gan nevari garantēt, ka piedzīvojumu kārs suns vai kaķis nekad nepazudīs un vieglāk ir pieņemt, ka “tas nekad nenotiks ar manu mājdzīvnieku”, katra saimnieka pienākums ir aktīvi rīkoties profilaktiski un sagatavoties kaut kam ko darīt, ja tomēr mājdzīvnieks pazūd. Lūk, svarīgākie padomi, kas jāzina visiem mājdzīvnieku īpašniekiem, lai viņu pūkainie ģimenes locekļi būtu drošībā un veseli.
Prakses profilakse
Pat iekštelpu kaķiem ir jāvalkā apkakle ar birku jeb zīmīti, kurā ierakstīts tālruņa numurs un cita atbilstoša kontaktinformācija.
Tāpat arī savu mājdzīvnieku vēlams čipēt. Ja viņam noņem kaklasiksnu vai dzīvnieks to pazaudē, ikviens var skenēt viņa mikroshēmu veterinārārsta birojā vai patversmē. Ņem vērā, ka kontaktinformācija ir jāatjaunina mikroshēmu reģistrā, ja tā tiek mainīta.
Ja atļauj savam sunim dzīvoties pagalmā, pārliecinies, vai sētas žogs ir drošs. Un, ja mājdzīvniekam ir tendence izskriet pa sētas vārtiem, kad viesi ierodas, turi uz to brīdi viņu telpā ar aizvērtām durvīm.
Rīkojies nekavējoties
Ja kucēns aizbēg, dodies to meklēt ar gardumiem rokās, nosaucot viņa vārdu. Bieži vien suņi redz saimniekus, bet nenāk klāt, tiklīdz tikuši brīvā vaļā. Viņus var pievilināt tieši gardumi.
Parādi dzīvnieka attēlu kaimiņiem un publicē to savos sociālo mediju kontos.
Sunim ir instinkts aizstāvēt saimnieku, tādēļ, ja pamani viņu, vari mēģināt notēlot, ka Tevi vaļā, bēgt prom, satraukti kliedzot viņa vārdu, lai viņš sekotu.
Lielākā daļa āra kaķu ir sastopami viena kvartāla rādiusā, un iekštelpu kaķi mēdz neklīst tālāk par dažām mājām, tāpēc pajautā kaimiņiem, vai vari pārmeklēt viņu nojumes vai lieveņus, kur, iespējams, Tavs kaķis ir paslēpies.
Paplašini meklēšanu
- Paplašini savu sasniedzamību, publicējot ziņas Facebook grupās.
- Izveido pamanāmas izkārtnes, ko izlīmēt apkārtnē, iekļaujot mājdzīvnieka fotoattēlu, visas atšķirīgās iezīmes vai darbības ("viegli bīstas", "mīl desu") un savu kontaktinformāciju.
- Apsver iespēju piedāvāt atlīdzību.
- Iesniedz ziņojumus par pazaudēto mājdzīvniekiem tuvējās patversmēs.
Lasi arī:
- Ektoparazīti suņiem un kaķiem: blusas, ērces, utis, matgrauži! Ko darīt?
- Dzīvnieku čipošana un Eiropas pases – kas par to jāzina?
- Dzīvnieku pārvadāšana sabiedriskajā transportā turpmāk būs bez maksas
- Kur meklēt veterināro palīdzību dzīvniekiem brīvdienās?
Mājdzīvnieks, Photo by Eric Ward on Unsplash