Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pārtikas atkritumi pārtop derīgās izejvielās – dalītās savākšanas priekšrocības

Pārtikas ražošana, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Pārtikas ražošana, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Kaut arī pēdējā laikā ir novērots, ka cilvēki arvien lielāku uzmanību pievērš racionālai ēdienreižu plānošanai, tas pārtikas daudzums, kas attīstītajā pasaulē nonāk atkritumos, joprojām ir šokējoši liels. Izmestie pārtikas atkritumi ir ne tikai liekas izmaksas kā mājsaimniecību, tā arī ar ēdināšanu saistīto uzņēmumu budžetos, bet nešķirotā veidā tie rada arī papildu slogu apkārtējai videi.

Ēdināšanas uzņēmumiem turklāt ir jārēķinās ar visai stingrajām uzraudzības iestāžu prasībām arī atkritumu utilizācijas jomā. Šo jautājumu risināšanā jau kopš 2004. gada uzņēmumiem talkā nāk SIA “MOSS & MOSS” – viens no vadošajiem pārtikas atkritumu savākšanas pakalpojumu sniedzējiem Baltijā.

Kur paliek mūsu neapēstā pārtika?

“MOSS & MOSS” izveidotais pārtikas atkritumu savākšanas tīkls Latvijā, Lietuvā, Igaunijā nodrošina kafejnīcām, restorāniem, veikaliem, viesnīcām un citiem ar pārtikas ražošanu vai patēriņu saistītiem uzņēmumiem optimālākos pārtikas atkritumu uzglabāšanas un savākšanas risinājumus. Uzņēmuma aptuveni 1500 klientu vidū ir tādi Latvijā un starptautiski pazīstami zīmoli kā Lidl, Maxima, Ikea, Lido, Čili Pica, Vincents un daudzi citi.

Tiek piedāvāta divu veidu pārtikas atkritumu savākšana – tā sauktie 3.škiras pārtikas blakusprodukti (visdažādāko veidu ēdiena atliekas) un cepšanai izlietotā augu eļļa un augu tauki.

Pēc šo atkritumu savākšanas no klientu telpām viņiem ērtā laikā un apjomā, notiek atkritumu šķirošana, kad tiek atdalīta tālākai utilizācijai piemērotā daļa.

Pārtikas atkritumiem ir liels pārstrādes potenciāls. Tos kompostējot, iegūst organisko mēslojumu, kuru var izmantot augsnes auglības un struktūras uzlabošanai, kā arī samazināt vajadzību pēc papildus mēslošanas līdzekļu un pesticīdu lietošanas. Pārtikas atkritumus izmanto arī biogāzes (biometāna) ražošanā. Savukārt visa savāktā augu eļļa un tauki tiek pārstrādāti biodegvielā, tā dodot savu artavu cita sasāpējuša jautājuma – energoresursu krīzes – risināšanā.

Kādēļ ir izdevīgi sadarboties ar pārtikas atkritumu savākšanas uzņēmumu?

Neskaitot PVD prasību izpildi un mierīgu dzīvi bez bailēm no pārbaudēm un iespējamiem uzliktajiem sodiem, pārtikas atkritumu dalīta savākšana uzlabo teritorijas sanitāriju, sabiedrības drošību un veselības apstākļus darba vidē. Ievietoti kopējā nešķiroto atkritumu konteinerā, pārtikas atkritumi rada nepatīkamu smaku, piesaista grauzējus un kukaiņus, tāpēc tos nepieciešams uzglabāt slēgtos, ūdensnecaurlaidīgos, izturīgos un atkārtoti izmantojamos konteineros, kurus, katru reizi tīrus un svaigus, arī nodrošinās pakalpojuma sniedzējs.

Ja cepšanai izlietoto eļļu lielos apjomos vienkārši noskalo izlietnē, nebūs ilgi jāgaida līdz kanalizācijas sistēmas darbības traucējumiem, kas savukārt nes līdzi virkni problēmu – no nepatīkamas smakas virtuvē un ēdamzālē, līdz pat visa ēdināšanas iestādījuma darbības piespiedu apturēšanai. Savukārt, uzticot izlietotās eļļas savākšanu uzņēmumam, klients par nodoto eļļas daudzumu pat saņem atlīdzību.

Slēdzot līgumu ar katru klientu, tiek atsevišķi izvērtētas uzņēmuma vajadzības un apspriestas nianses par atrašanās vietu, izvedamo atkritumu daudzumu un pakalpojuma sniegšanas grafiku, kā arī kādus konteinerus izmantot konkrētajā uzņēmumā. Lai pārtikas atkritumu un izlietoto eļļu savākšanas procesu padarītu vēl efektīvāku, uzņēmums ir izveidojis arī ērti lietojamu aplikāciju.

Kas nav mazsvarīgi – atkritumu savākšanas pakalpojumā ir iekļauta arī visa atbildīgajām iestādēm iesniedzamās dokumentācijas sagatavošana, un katru mēnesi klients saņem sīki izstrādātu ziņojumu.

Atbrīvot sevi no rūpēm par pārtikas atkritumu utilizāciju ir vienkāršāk, nekā jūs domājat – atliek tikai piezvanīt vai aizpildīt kontaktu formu! Pie viena iegūsiet arī patīkamo apziņu, ka esat paveikuši labu darbiņu savu bērnu un visas planētas nākotnei.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...