Suns suņubūdā, Image by Margaret Van de Pitte from Pixabay
Jo lielāki mīnusi, jo aukstāk ne tikai mums, bet arī mūsu mājdzīvniekiem. Ja suns paradis dzīvot pats savā būdā, tad saimniekam noteikti jāparūpējas, lai suņubūda būtu nosiltināta, turklāt tas jādara pareizi, ievērojot svarīgus nosacījumus.
Suņu būda jāsiltina
Suņubūda jāsiltina ar salmiem vai sienu. Citi materiāli, tai skaitā dažādas segas un lupatas nav piemērotas tam, jo tās paliek mitras, savukārt salmi un siens uzsūc mitrumu. Bez šaubām, arī salmi un siens pa reizei jāpārbauda, vai ir sausi. Ja nē, tie jāmaina!
Vēlams veidot arī slieksnis, lai siens vai salmi nekrīt laukā, sunim ejot iekšā un laukā.
Suņubūdas ieejai jābūt aizsegtai
Pat, ja suņubūda ir nosiltināta, tas neglābs četrkājaino draugu no nosalšanas, ja būs visu laiku atvērta ieeja. Suņubūdas ieeju aizsedz ar tādu materiālu, kas vējā neplīvo, bet tai pat laikā, lai suns spēj iekļūt būdā un izkļūt no tās.
Parūpējies par gulēšanu suņubūdā un blakus tai
Svarīgi, lai sunim būtu nodrošināts paliktnis, uz kā gulēt ne tikai būdā iekšā, bet arī blakus tai, jo bieži vien suns vēlas pagulēt arī laukā, taču, guļot uz plikas zemes, tas var apsaldēties.
Kā pārbaudīt, vai suņubūda ir labi nosiltināta?
Lai pārbaudītu, vai suņubūda ir pietiekami labi nosiltināta, vienkārši tajā ieliek roku. Ja jūt siltumu, tad viss ir izdarīts pareizi, bet, ja pūš vai ir auksti, tad noteikti jāpārliecinās, kur pieļautas kļūdas un tās jālabo.
Siltāku suņubūdu nodrošinās arī dubultās sienas un dubultais siltinājums.
Atceries! Ja gaisa temperatūra ir zemāka par – 20C grādiem, vismaz naktī suni jālaiž nakšņot telpās!
Lasi arī:
- Kā parūpēties par suņu un kaķu pēdiņām salā?
- Kas jāzina par mājdzīvnieku attārpošanu?
- Sunim sauss deguns? Ko tas nozīmē?
- Dzīvnieks saaukstējies: Kādas ir pazīmes?
- Populārākās suņu un kaķu slimības un to pazīmes
Suns suņubūdā, Image by Margaret Van de Pitte from Pixabay