Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Patrika diena – vai to svin tikai Īrijā?

Svētā Patrikas dienas simbols - trīs lapu āboliņš, Image by KWHacbc from Pixabay

Šodien visa Īrija pārtop pilnīgi zaļa, skan jestras dziesmas, valda jautrs svētku noskaņojums un Īrijā ir oficiāla brīvdiena. Arī ikviens latvietis, kurš atrodas Īrijā, tiek iejaukts Sv. Patrika dienas svinību mutulī un nereti arī, atgriežoties dzimtenē, katru turpmāko gadu 17. martā turpina atzīmēt Sv. Patrika dienu. Patiesībā, to atzīmē visā pasaulē!

Kas bija Svētais Patriks?

Svētais Patriks ir bijis cilvēks, kas Īrijā sludinājis Dieva vārdu, skaidrojot Svēto Trīsvienību ar baltā āboliņa lapu: “Tāpat, kā trīs lapas var augt uz viena stiebra, tā arī Dievs var būt viens trīs personās”. Miris viņš ir tālajā 461. gada 17. martā, tādēļ tieši viņa nāves dienu atzīmē kā Svētā Patrika diena un simbols ir trīs lapu āboliņš. Pastāv uzskats, ka Patriks padzinis čūskas no Īrijas, tādēļ Īrijā neesot čūskas, kas patiesībā saistīts ar to, ka Patriks cīnījies pret druīdiem.

Kā svin Svētā Patrika dienu?

Svētā Patrika diena bijusi reliģiski svētki līdz septiņdesmitajiem gadiem, un simboliski, reliģiski arī līdz tam tikuši svinēti. Kopš tā laika šo dienu atzīmē ar lielu jautrību, parādi, tradicionālo īru mūziku. Zaļš top pilnīgi viss šajā dienā – cilvēki tērpjas zaļās drēbēs, krāso sev simbolus uz sejām, daži drosmīgie tās nokrāso pilnīgi zaļas, gatavo zaļu pārtiku - alu, maizi, saldumus un visu citu. Ēkas tiek izgaismotas zaļos toņos. Visur skan mūzika, smiekli, cilvēki līksmo un dejo.

Vai Svētā Patrika dienu svin tikai Īrijā?

Šos svētkus atzīmē visā pasaulē. Šī ir diena, kas, kā uzskata paši īri, pārvērš visu pasauli Īrijā uz vienu dienu. Īrija un Ņujorka rīko grandiozu Svētā Patrika dienas svinēšanu ar krāšņām parādēm. Citās valstīs Svētā Patrika dienu atzīmē reliģiski, kā arī ar tradicionāli īru zaļajām jestrībām daudzviet tiek atzīmēts Īrijas vēstniecību rajonos.

Iekrāso arī Tu savu ikdienu Svētā Patrika krāsā – pagatavo sev veslīgu zaļo smūtiju!

Starp citu - 17.martā latvieši atzīmē Ģertrūdes dienu - izlasi, kādi ir Ģertrūdes dienas ticējumi, kas jāievēro!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...