Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pavērsiens Havaju salu slepkavības lietā. Pēc 23 gadiem cietumā apsūdzētais atzīts par nevainīgu

Alberts Aiens Šveicers. Foto: Marco Garcia/The Innocence Project via AP Images

Alberts Aiens Šveicers. Foto: Marco Garcia/The Innocence Project via AP Images

Pēc vairāk nekā 20 pavadītiem gadiem ieslodzījumā par nevainīgu atzīts un no cietuma atbrīvots iepriekš nepatiesi apsūdzētais Havaju salu iedzīvotājs Alberts Aiens Šveicers, ziņo "Independent".

Šveiceram 2000. gadā piesperieda 130 gadu cietumsodu par Īrijas pilsones Deinas Airlendas slepkavību 1991. gadā, kuru viņš nebija veicis. 23 gadus vecā Airlenda tika nogalināta Ziemassvētkos pēc seksuāla uzbrukuma, tam kļūstot par vienu no visu laiku lielākajiem noziegumiem Havaju salu vēsturē.

Veicot jaunus DNS testus, parādījās jaunas detaļas Airlendas slepkavības lietā un noskaidrojās, ka 51 gadu vecais Šveicers tajā nav vainojams, vairāk nekā 20 gadus cietumā izciešot nepamatoti.

Kā galvenais fragments pierādījumiem kalpoja t-krekls ar Airlendas asinīm, kas tika atrasts netālu no viņas ķermeņa. Attīstoties DNS testēšanas tehnoloģijām, mūsdienās ir iespējams daudz precīzāk noteikt personu, kas bijusi saskarsmē ar cietušo, un tas šajā gadījumā bijis galvenais faktors Šveicera cīņā par taisnību.

Tāpat, turpinot izmeklēt slepkavību, tika konstatēts, ka Šveiceram tolaik piederošais "Volkswagen" markas auto nebija atstājis riepu nospiedumus lokācijā, kur tika nogalināta Airlenda, kas lika viņa advokātiem vērsties tiesā un lūgt pārskatīt viņa sodāmību.

Šveicers pēc sev labvēlīgā lēmuma ASV tieslietu sistēmu nosauca par "nepilnīgu", uzsverot, ka viņš ir tikai viens no cilvēkiem, kurš notiesāts par noziegumu, kuru nav veicis.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...