Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pētījums: Covid laikā strauji pieaudzis tiešsaistes azartspēļu spēlētāju skaits

Pētījums par azartspēlēm, Photo by Austin Distel on Unsplash

Pētījums par azartspēlēm, Photo by Austin Distel on Unsplash

Saskaņā ar pētījumu regulārie spēlmaņi vairāk nekā sešas reizes biežāk spēlēja tiešsaistē, nekā pirms COVID-19 pandēmijas. Bristoles Universitātes vadītajā pētījumā atklājās, ka regulārie spēlmaņi vīrieši bija īpaši tendēti uz biežāku azartspēļu spēlēšanu tiešsaistē, salīdzinot ar viņu iepriekš minētajiem azartspēļu paradumiem.

Piemēram, tiešsaistes azartspēļu, tostarp pokera, bingo, sloti spēlēšana regulāro spēlētāju vidū pieauga sešas reizes. Respondenti, kuri spēlēja neregulāri, joprojām spēlēja vairāk nekā divas reizes biežāk, nekā iepriekš.

Pētījuma apraksts

Pētījuma galvenais autors profesors Alans Emonds (Alan Emond) no Bristoles Universitātes Medicīnas skolas apgalvo: "Šis pētījums sniedz unikālu reāllaika ieskatu par to, kā mainījās cilvēku attieksme un azartspēļu spēlēšanas paradumi pandēmijas laikā, kad visi bija iesprostoti telpās un nevarēja piedalīties lielākajā daļā sabiedrisko aktivitāšu. Rezultāti atklāj, ka, lai gan daudzi azartspēļu veidi tika ierobežoti, neliela daļa regulāro spēlētāju ievērojami palielināja azartspēļu un likmju likšanu tiešsaistē skaitu."

Pētījumā tika izmantotas divas interneta aptaujas, viena no tām tika veikta pirmajā pandēmijas laikā 2020. gadā un kurās tika aptaujāta tā pati pieaugušo cilvēku grupa, vidēji 28 gadus veci. Tie paši, kuriem līdzīgi jautājumi par azartspēlēm tika uzdoti jau pirms pandēmijas slavenajā 90. gadu bērnu pētījumā, kas pazīstams arī kā “Avonas vecāku un bērnu garengriezuma pētījums” (ALSPAC).

Atbildēja vairāk nekā 2600 pieaugušo, un rezultāti atklāja, ka pandēmijas laikā vīrieši trīs reizes biežāk nekā sievietes regulāri spēlēja azartspēles, kas definēts kā vairāk nekā reizi nedēļā. Spēcīga alkohola lietošana, kas definēta kā vairāk nekā sešas alkohola vienības vienā reizē (kas atbilst vairāk nekā trīs pudelēm alus). Profesors Emonds, sabiedrības veselības eksperts, teica: "Spēcīgā saikne starp pārmērīgu alkohola lietošanu un regulāru azartspēļu spēlēšanu ir īpaši satraucoša, jo abas šīs uzvedības formas izraisa atkarību, kas var radīt nopietnas veselības un sociālās sekas.”

Šis pētījums balstās uz citiem pierādījumiem, tostarp YouGov Covid-19 izsekošanas pētījumu, kurā konstatēts, ka regulārie spēlmaņi pandēmijas laikā pievērsās jaunām tiešsaistes iespējām. Azartspēļu komisijas dati, kas iegūti no lielākajiem azartspēļu operatoriem Apvienotajā Karalistē, arī liecina, ka šajā laikā palielinājās tiešsaistes azartspēļu ieņēmumi.

Tiešsaistes reklāmas eksperte un līdzautore Agnese Nairna (Agnes Nairn), Bristoles Universitātes Mārketinga skolas Mārketinga profesore, teica: "Šī pētījuma rezultāti un tendences, par kurām tiek ziņots plašāk, ir diezgan satraucoši. Tā kā azartspēļu ieradumi mainās tiešsaistē, neaizsargātās grupas, tostarp bērni un pieaugušie, kas lieto alkoholu, var vieglāk tikt ievilkti šajos kanālos. Nākotnes politikas veidošanā svarīgs apsvērums ir arī tas, ka aizvien biežāk tiek strādāts mājās, jo kārdinājums spēlēt tiešsaistē, ko pastiprina gudra reklāma, vienmēr ir aktuāls. Šajā augošajā jomā ir nepieciešams stingrāks regulējums, lai aizsargātu neapzinātos patērētājus."

Alisone Klēra (Alison Clare), GambleAware pētniecības, informācijas un zināšanu direktore, teica: "Mēs zinām, ka azartspēles ir daļa no bērnu, jauniešu un neaizsargātu pieaugušo ikdienas dzīves, un šis pētījums vēl vairāk izgaismo Covid-19 un pandēmijas ietekmi uz jauniešu azartspēļu paradumiem. GambleAware ir apņēmusies nodrošināt, lai visiem, kurus ietekmē azartspēļu kaitējums, būtu pieejama nepieciešamā informācija un konsultācijas. Visām organizācijām, tostarp valsts veselības dienestiem un labdarības organizācijām, ir jāsadarbojas, lai mazinātu stigmatizāciju un palielinātu informētību par palīdzību un atbalstu, kas ir pieejams, izmantojot Valsts azartspēļu ārstēšanas dienestu."

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...