Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Piena sēnes simptomi un profilakse

Piena sēne, Photo by Ryan Moreno on Unsplash

Piena sēne, Photo by Ryan Moreno on Unsplash

Piena sēne ir problēma par kuru, šķiet, dzirdējušas visas sievietes, taču saskaroties ar to, viss dzirdētais tiek aizmirsts un rodas viegla panika un nesaprašana par to, kā rīkoties. Dedzinošā sajūta, kas rada nepatīkamu diskomfortu, nav vienīgā pazīme, kas liecina par piena sēnes klātbūtni. Lai uzzinātu vairāk par piena sēnes ierosinātājiem un kā tikt ar to galā, aicinājām ginekoloģijas privātprakses ārsti Ingrīdu Šilbergu atbildēt uz pāris jautājumiem par izplatīto slimību.

Kas izraisa piena sēni?

Piena sēnes pamatcēlonis ir imunitātes pazemināšanās, ko izraisa vairāki faktori. Lai gan visus dēvējam par piena sēni, ierosinātāji var būt dažādi. Viens no variantiem ir dabīgā rauga īpatsvara palielināšanās sievietes makstī, taču vēl piena sēni var ierosināt trihomoniāze, kas ir seksuāli transmisīva slimība. Nereti piena sēne tiek jaukta ar bakteriālo vaginozi, ko ierosina baktērijas. Tāpēc novērojot kaut ko līdz šim neredzētu maksts apvidū, obligāti konsultējies ar ginekologu!

Piena sēnes ierosinātāji galvenokārt ir –

· Antibiotikas

· Stress

· Biežs sekss

· Alerģija pret veļas pulveri vai biksīšu ieliknīšiem

· Intīmās zonas higiēnas kopšana ar nepiemērotiem līdzekļiem

· Hormonālā kontracepcija

Augstāk minētie faktori ietekmē maksts mikrovidi – palielinās makstī esošās sēnītes īpatsvars. Normālā gadījumā makstī ir skāba pH vide, kas sastāda apmēram 70% no mikrovides, savukārt pārējie 30% ir dažādas sēnītes – ureoplazmas, garnellas, mikoplazma u.c. Mirklī, kad šis balanss tiek iztraucēts, sēnīšu procentuālais pārsvars pieaug, tādējādi veidojot piena sēni.

Piena sēnes simptomi

Piena sēnīti var atpazīt pēc šādiem simptomiem:

  • Izteikta nieze intīmajā zonā
  • Svilinoša sajūta maksts rajonā
  • Sāpīgums ap maksts ieeju
  • Neliels kaunuma lūpu pietūkums
  • Biezi balti vai dzeltenīgi izdalījumi, kas nedaudz atgādina biezpienu
  • Izdalījumi ar specifisku smaržu
  • Sāpes dzimumakta laikā
  • Sasārtušas kaunuma lūpas
  • Sāpes urinējot

Kā ārstē piena sēni?

Lai izārstētu piena sēni, dodies pie savas ginekoloģes, kura ieteiks vispiemērotāko līdzekli tieši tavā gadījumā. Nākotnē, ja piena sēne atkal parādīsies, tu jau zināsi kā rīkoties un kādi līdzekļi tev palīdzēs. Tomēr, bez ārsta konsultācijas, necenties tikt no tās vaļā pašas spēkiem.

Vai piena sēnīte ir lipīga?

Jā, taču svarīgi ņemt vērā, ka katrā organismā dabīgi atrodas sēnīte, taču tā nav aktīva. Līdzīgi kā ar herpes vīrusu – teju katram šis vīruss atrodas organismā, taču aktivizējas tikai tad, kad ir pazemināta imunitāte –, tas pats attiecas uz piena sēni.

Lai gan veids, kā sieviete iegūst piena sēnīti ne vienmēr ir caur seksuālu kontaktu, tā var tikt pārnēsāta, ja saslimšanas brīdī nodarbojies ar seksu. Tiesa gan, vīriešiem reti parādās simptomi, taču viņi var kļūt par slimības pārnēsātājiem. Tas nozīmē, ka tad, kad būsi vesela, vīrieša dzimumloceklis visdrīzāk vēl pārnēsās aktīvo sēnītes infekciju, līdz ar to nākamajā intīmajā kontaktā, tu atkal pakļauj sevi riskam saslimt atkārti. Tāpēc nav ieteicams nodarboties ar seksuāla rakstura attiecībām, kamēr sieviete ir saslimusi.

Ja tev ir radušās aizdomas, ka ciet no piena sēnes – nekavējies un dodies pie ginekoloģes uz apskati! Ginekoloģe Ingrīda Šilberga pieņem pacientus Rīgā no pirmdienas līdz ceturtdienai. Lai vienotos par konsultācijas laiku, zvani – 29408644 vai 67525230!


Piena sēne, Photo by Ryan Moreno on Unsplash

Piena sēne, Photo by Ryan Moreno on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas