Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Populārais biezpiena sieriņš "Kārums" kļuvis pieejams arī Norvēģijā un Uzbekistānā

Biezpiena sieriņš "Kārums". Foto: Ieva Lūka/LETA

Biezpiena sieriņš "Kārums". Foto: Ieva Lūka/LETA

Pārtikas koncerns "Food Union" pagājušajā gadā sācis biezpiena sieriņu "Kārums" eksportu uz Norvēģiju un Uzbekistānu, aģentūru LETA informē "Food Union" pārstāvji.

"Food Union" atzīmē, ka pērn uzņēmums palielināja eksporta apjomus astoņās valstīs, tai skaitā atjaunoja eksportu uz Ukrainu līdzvērtīgā apjomā kā pirms kara.

Papildus Norvēģijai un Uzbekistānai "Food Union" 2022.gadā atradis jaunus eksporta klientus krēmsiera, biezpiena sieriņu un saldējuma produktiem arī Īrijā, Turcijā, Nīderlandē un Kazahstānā. Tāpat par trīs reizēm palielinājušies eksporta apjomi uz Poliju, Moldovu un Igauniju.

"Food Union" Latvijā ģenerāldirektore Irēna Holodnaja secina, ka pērn ieguldītie resursi jaunu eksporta partneru piesaistē, dalība vairākās ārzemju pārtikas izstādēs un potenciālo partneru uzņemšana Latvijā "Rīgas piena kombinātā", ir vainagojušies ar labiem rezultātiem.

Vienlaikus viņa norāda, ka 2023.gadā un arī turpmāk eksports būs viena no uzņēmuma stratēģiskajām prioritātēm, jo gan uzņēmuma pašu ražošanas kapacitāte, gan arī pašmāju zemnieku saražotā svaigpiena apjomi ir ievērojami lielāki par to, cik nepieciešams vietējam patēriņam.

"Turpmāk mūsu eksporta produktu portfelī būs ne vien Latvijā iecienīti piena, saldējuma un HoReCa produkti, bet arī pēc klientu prasībām speciāli izstrādāti privāto preču zīmju produkti," uzver Holodnaja.

Vienlaikus uzņēmumā norāda, ka šobrīd "Food Union" Latvijā ražotos piena produktus un saldējumu eksportē uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm. Pēc apjoma lielākais eksporta tirgus ir skābā krējuma tirdzniecība Azerbaidžānā, tai seko Ukraina, uz kuru "Food Union" eksportē krēmsieru, bet trešajā vietā apjoma ziņā ir "Kārums" biezpiena sieriņu eksports uz Lielbritāniju.

Tāpat tiek eksportēts uz tā dēvētajiem "mājas tirgiem" Dānijā, Norvēģijā, Igaunijā, Lietuvā, Rumānijā, Ķīna, kā arī citās Rietumu un Ziemeļieropas valstīs, Austrālijā un Dienvidaustrumāzijas reģiona, kur atrodas grupas ražotnes un uzņēmumi.

Jau vēstīts, ka pārtikas koncerns "Food Union" 2021.gadā Latvijā strādāja ar 111,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas bruto peļņa samazinājās par 5% - līdz 25,5 miljoniem eiro. "Food Union" grupas apgrozījums Eiropā 2021.gadā veidoja 291 miljonu eiro. Koncerna lielākais akcionārs ir Andrejs Beshmeļņickis.

Uzņēmumu grupā ir Latvijas "Valmieras piens" un "Rīgas piena kombināts", kas 2020.gada februārī pievienoja "Rīgas piensaimnieku", tāpat grupā ir saldējuma ražotājs Igaunijā "Premia", saldējuma ražotājs Dānijā "Premier Is" un saldējuma izplatītājs "Hjem Is", saldējuma ražotājs Norvēģijā "Isbjrn Is", saldējuma ražotājs Rumānijā "Alpin57Lux"."Food Union" ir arī divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā.

Autors: LETA

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...