Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Publiski, tostarp kultūras pasākumi, kļūs pieejamāki ģimenēm ar bērniem

Pasākumi ar bērniem, Photo by Marcin Dampc from Pexels

Pasākumi ar bērniem, Photo by Marcin Dampc from Pexels

Ministru kabinets 17. augustā apstiprinājis Kultūras ministrijas (KM) virzītos priekšlikumus izmaiņām normatīvajā regulējumā, kas paredz publisku pasākumu apmeklēšanu padarīt pieejamāku ģimenēm ar bērniem, liecina MK mājaslapā izvietotā informācija.

Pasākumus varēs apmeklēt pieaugušie, arī ar bērniem

Turpmāk kultūras un izklaides pasākumus t.s. “zaļajā režīmā” varēs apmeklēt pieaugušie ar Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāspēj uzrādīt Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts (negatīvs rezultāts 48 stundu laikā pirms pasākuma veiktam Covid-19 testam, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, vai negatīvs rezultāts 6 stundu laikā pirms pasākuma veiktam SARS-CoV-2 antigēna testam).

Norises rīkotājam iepriekš ir jāparedz, vai t.s. “zaļā režīma” pasākumu varēs apmeklēt vakcinētas / vīrusu pārslimojušas personas ar bērniem, un par šādu iespēju jāinformē biļešu iegādes vietās vai pasākuma reklāmas materiālos. Ja šāda iespēja tiks paredzēta, pasākuma rīkotājam obligāti jānodrošina atsevišķs sektors, kurā ierādāmas vietas vecākiem ar tiem bērniem, kuri pasākumu apmeklē bez Covid-19 sertifikāta vai ar Covid-19 testēšanas sertifikātu. Minētajā sektorā jāievēro visi t.s. “dzeltenā režīma” pasākumu organizēšanā noteiktie drošības nosacījumi – fiksētas, personalizētas sēdvietas, kas izkārtotas ievērojot savstarpēju 2 metru distanci, skatītāju plūsmu nodalīšana u.c. epidemioloģiskās prasības, arī sejas masku lietojums, ja pasākums notiek telpās, kā arī skatītāju skaita ierobežojumi. Šādos pasākumos visiem pasākuma apmeklētājiem koptelpās būs jāievēro vispārējie epidemioloģiskās drošības nosacījumi – 2 metru distance un sejas masku lietošana.

Tāpat noteikts, ka turpmāk publiskos pasākumos vienkopus personalizētās sēdvietās varēs atrasties līdz 10 vienas mājsaimniecības locekļi (4 pieaugušie un 6 bērni). Līdz šim publiska pasākuma apmeklējumā kopā, neievērojot savstarpēju 2 metru distanci, sēdināt varēja ne vairāk kā 4 vienas mājsaimniecības locekļus.

Lasi arī:

Rīgā notiks Hanzas dienas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...